› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Dzisiaj pojedziesz komunikacją miejską za darmo

› sport ponad rok temu    22.09.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 5 ocen 4 / 100%
A A A
Dzisiaj pojedziesz komunikacją miejską za darmo

Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu, dlatego też Zarząd Komunikacji Miejskiej zachęca do bezpłatnego korzystania z miejskich środków transportu. Wystarczy posiadać przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Elbląg każdego roku przyłącza się do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu. I tak, dzisiaj poza bezpłatną komunikacją miejską (tylko dla posiadaczy samochodu oraz ich rodzin) odbędzie się przejazd rowerowy przez centrum miasta. Start o godzinie 11:00.

Przejazd zostanie przeprowadzony niżej wymienionymi ulicami Elbląga, zaczynając się i kończąc na Placu Jagiellończyka. Ulice przejazdu: Karowa, Teatralna, Nowowiejska, Górnośląska, Agrykola, Chrobrego, Sybiraków, Marymoncka, Kościuszki, Królewiecka, Piłsudskiego, Legionów, Niepodległości, Płk. Dąbka, Odrodzenia, Mazurska, Browarna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, 12 Lutego, Teatralna, Karowa.

Uczestnicy poruszać się będą pasem lub pasami w jednym kierunku ruchu z wyłączeniem sygnalizacji świetlnej na czas przejazdu. Trasa ma długość 14 kilometrów.

W związku z powyższym na wskazanych wyżej ulicach wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów. W ramach zapewnienia bezpiecznego przebiegu przejazdu przewiduje się udział służb Policji i Straży Miejskiej - informuje nas Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu

Również dzisiaj w miasto wyruszy historyczny wagon Konstal 5N. Jest to kolejna okazja do przypomnienia przypadającej w tym roku 120. rocznicy uruchomienia komunikacji tramwajowej w Elblągu. Tak jak podczas wakacji, historyczny wagon będzie kursował po trasie pętla Saperów – pętla Marymoncka.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tola
ponad rok temu ocena: 0%  5
Ciekawe jak rodzina ma korzystać bezpłatnie z komunikacji skoro dowód jest tylko jeden i każdy jedzie w inne miejsce. Samochodem to proste jest trasa i to wszystko. W tym jednym dniu można by jak w Stolicy dać ulgę wszystkim.Polecam ku przemyśleniu
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :/
ponad rok temu ocena: 33%  4
czy tej informacji nie można było podać wczoraj? chętnie bym skorzystał a tak d..pa
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mateusz Milanowski
ponad rok temu ocena: 25% 3
Pisaliśmy o tym 5 dni temu - http://www.elblag.net/artykuly... Informacja była również w zakładce "Nie przegap".
~ hyhyhy
ponad rok temu ocena: 0% 2
I jako, że to nie jest akcja wyłącznie lokalna, trąbią o tym w radiu od paru dni :)
~ :/
ponad rok temu ocena: 33% 1
czy tytuł "22 września cykliści opanują miasto - utrudnienia w ruchu" sugeruje, że za 5 dni będzie można jechać autobusem za darmo? Przeczytałem tytuł tylko...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.