› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Dziś warszawska firma Skanska otworzy ul. Fromborską

› bieżące ponad rok temu    11.05.2015
Paweł Makowski
komentarzy 2 ocen 5 / 100%
A A A
Dziś warszawska firma Skanska otworzy ul. Fromborską

Dokładnie 20 marca br. warszawska firma Skanska S.A. rozpoczęła remont odcinka ul. Fromborskiej w pobliżu zjazdu na Jelenią Dolinę. Pierwotnie droga miała być otwarta już pod koniec kwietnia, jednak w międzyczasie zaszła konieczność wydłużenia czasu jej zamknięcia z uwagi na podjęcie dokładniejszych i przez to bardziej czasochłonnych prac. Ku uciesze kierowców dziś ul. Fromborska ma zostać otwarta dla ruchu.

W ciągu ostatnich kilku lat już wielokrotnie wskazywano na konieczność przeprowadzenia remontu przepustu w ciągu ul. Fromborskiej. Zwracano uwagę na to, że pozostając w dotychczasowym stanie, stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu. Przetarg, dotyczący jego przebudowy ogłoszono pod koniec ubiegłego roku. Nie chciano bowiem, by powtórzyła się sytuacja sprzed czterech lat, gdy awarii uległa ściana czołowa przepustu na wlocie. W tym roku w drugiej połowie marca przystąpiono do remontu odcinka drogi, na którym usytuowany jest przepust.

Jak informował wówczas Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego:

Przepust znajduje się na granicy administracyjnej miasta. Dla elblążan rozpoczęcie prac nie będzie więc wiązało się z utrudnieniami w dotarciu do centrum Elbląga. Niegodności czekają natomiast mieszkańców Łęcza. Z myślą o nich wykonawca inwestycji, w porozumieniu z Departamentem Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego przygotował objazd na czas realizacji robót.

Wyznaczono wtedy objazd drogą wojewódzką nr 503. Okazało się jednak, że plan, zakładający zamknięcie drogi tylko do końca kwietnia, nie zostanie zrealizowany. Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta Witolda Wróblewskiego, przekazała informację od Departamentu Zarządu Dróg, z której wynikało, że 

Deklarowany przez wykonawcę do dnia 30.04.2015r. termin zamknięcia ul. Fromborskiej w Elblągu (przed miejscowością Łęcze) ulega wydłużeniu do dnia 11.05.2015 r. w związku z tym nadal obowiązuje wyznaczony objazd drogą DW 503

Powodem wydłużenia czasu zamknięcia drogi były niekorzystne warunki gruntowo – wodne, które spowodowały konieczność zastosowania innej, bardziej czasochłonnej technologii. Jednocześnie zapewniano, że termin umowny (31.05.2015 r.) zakończenia inwestycji nie jest zagrożony. Dziś kierowcy mogą odtechnąć z ulgą, bowiem ul. Fromborska zostanie otwarta, zgodnie z zapowiedzią.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ iuop
ponad rok temu ocena: 0%  2
mają fizycznych z pod Olsztyńskich wsi
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 12
ponad rok temu ocena: 33%  1
Skanska nie jest polską firmą.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.