› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Dzieci w podróży – gadżety umilające czas najmłodszym

› poradnik ponad rok temu    26.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dzieci w podróży – gadżety umilające czas najmłodszym

Kiedy masz przed sobą kilka godzin jazdy, a Twoje dzieci nie są w stanie usiedzieć w spokoju dłużej chwili – szukasz rozwiązania. W tej sytuacji sprawdzą się gadżety, które zajmą ich czas i pozwolą spokojnie dojechać do miejsca docelowego. Sprawdź, co dla nich mamy.

Tablet

Nie jest tajemnicą, że dzieci radzą sobie z elektroniką nie gorzej niż dorośli – w wielu przypadkach są nawet lepsze, dlatego kupienie im tabletu jest strzałem w dziesiątkę.

Tablet dla najmłodszych powinien posiadać duży ekran. Sprzęt o przekątnej 10 cali powinien wystarczyć. Na tak dużej matrycy wyświetlą ulubione gry i filmy. Dodatkowo, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, z powodzeniem mogą rysować lub kolorować.

Zwróć uwagę na pojemność ogniwa montowanego w urządzeniu. Nie zawsze masz możliwość podłączenia go do zasilania w celu uzupełnienia baterii. Kiedy nastąpi taka potrzeba, warto zaopatrzyć się w powerbank. Dzięki niemu tablet dostanie zapas energii na godzinę lub dwie. Czas pracy uzależniony jest od jego pojemności i ilości procesów uruchomionych na sprzęcie, a także jasności ekranu.

Wśród przydatnych akcesoriów, które zwiększą wygodę korzystania z urządzenia, jest uchwyt montowany do zagłówka. Dzięki niemu, w prosty sposób zawiesisz tablet na wprost oczu swojej pociechy. Pozwala to oglądać treści wyświetlane na ekranie i mieć wolne ręce.

Stolik dla dziecka

Trochę się od tego odzwyczailiśmy, ale nie wszystkie gadżety muszą być elektroniczne. Doskonałym przykładam jest stolik dla dziecka.

Mimo wygody jaką daje wręczenie maluchowi ekranu i wyświetlenie na nim bajki, warto czasami pobudzić jego wyobraźnię. Proponowany stolik pozwoli na własnoręczne kolorowanie i rysowanie. Wystarczy wyposażyć pociechę w kartkę i kredki – zaręczamy, będzie wiedziało co z tym zrobić. Usztywniony blat sprawdzi się idealnie do układania puzzli, a nawet do położenia na nim przekąski, kiedy dziecko zrobi się głodne

Całość jest stabilna i wygodna do transportu. Łatwość montażu i demontażu sprawi, że stolik stanie się towarzyszem każdej podróży – nawet tej krótkiej.

Kostka Rubika

Każdy ją zna, nie każdy ją ułożył, ale prawie każdy próbował. Ta kostka podbiła cały świat i jest jedną z najpopularniejszych zabaw logicznych w historii. Świetny pomysł, kiedy chcesz zająć dziecko na długi czas.

Zabawa polega na takim ułożeniu ścian kostki, aby każda miała swój kolor. Brzmi banalnie, prawda? Nic bardziej mylnego. Ilość kombinacji ruchów jest ogromna i łatwo się zgubić. Niech dowodem na poziom trudności będzie to, że jej wynalazca po raz pierwszy układał kostkę przez miesiąc.

W zależności od wieku naszego dziecka, można znaleźć kostki z większą lub mniejszą ilością sześcianów. Podstawowa wersja zawiera ich 26. Dla młodszych zaleca się zakup mniej skomplikowanego modelu.

Podsumowanie

Długa podróż może znużyć każdego – niezależnie od wieku, dlatego warto umilić czas nie tylko naszym dzieciom, ale także sobie. Wspólna rozmowa, słuchanie muzyki, a nawet śpiewanie sprawi, że czas będzie płynął szybciej. Wymienione gadżety kupią nam chwilę spokoju, ale najlepsza zabawa jest wtedy, gdy bawią się wszyscy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.