› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dwie osoby zginęły. Osiemnaście rannych

› policja 17 dni temu    22.06.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dwie osoby zginęły. Osiemnaście rannych   fot. Policja.gov.pl

W ostatni weekend (19-21.06) policjanci na Warmii i Mazurach w trakcie trzech dni pracowali na miejscach 15 wypadków drogowych, w których niestety jedna osobą zginęła, a 18 zostało rannych.  Dziś (22.06) śmiertelny wypadek wydarzył się w Prostkach między Grajewem a Ełkiem autobus zderzył się z motocyklem. Motocyklista nie przeżył.

Tuż przed godz. 13:00 wczoraj (21.06) oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację o wypadkudrogowym w miejscowości Kołodziejowi Grąd w gminie Wielbark.  Ze wstępnych ustaleń policjantów z referatu ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że 26-letni mieszkaniec Wielbarka jadąc motocyklem po wyprzedzeniu innego pojazdu, stracił panowanie nad kierownicą, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo.

26-latek został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Po kilku godzinach od zdarzenia lekarz dyżurujący poinformował szczycieńskich funkcjonariuszy, że młody mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu

- wyjaśnia policjant ze Szczytna.

Policjanci ustalili, że 26-latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania motocyklami. Śledczy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Obecnie wyjaśniają szczegółowe przyczyny  i okoliczności tego zdarzenia.

Podczas weekendu 18 osób zostało rannych w wypadkach drogowych. Jeden z nich wydarzył się w powiecie nowomiejskim. Policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do wypadku w Wielkiej Tymawie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca hondą CR-V jadąc od strony Łasina w kierunku Biskupca na prostym odcinku drogi chciała otworzyć pasażerowi siedzącemu na przednim siedzeniu osłonę przeciwsłoneczną wówczas zjechała na prawe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia dwoje pasażerów auta trafiło do szpitala

- informuje policjant z Nowego Miasta Lubawskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.