› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Dwadzieścia jeden osób złożyło wnioski w sprawie garażowca

› inwestycje drogowe ponad rok temu    25.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Dwadzieścia jeden osób złożyło wnioski w sprawie garażowca

W sprawie miejscowego  planu zagospodarowania przestrzennego, czyli tzw sprawy garażowca na Bednarskiej wpłynęło 21 wniosków od osób prywatnych oraz sześciu instytucji zobowiązanych do wyrażenia opinii. Jaka jest ich treść oficjalnie nie wiadomo. Na Facebooku  przeciwnicy garażowca założyli swoją stronę. Mają 305 polubień.  Apelowali o wysyłaniu wniosków ze sprzeciwem wobec inwestycji.  

Radni podczas ubiegłorocznej sesji kłócili się o garażowiec, który miałby powstać między ulicą Bednarską, a Studzienną. Jedni uważali, że to fatalny pomysł, inni, że wreszcie nie będzie problemu z parkowaniem na Starym Mieście. Ostatecznie uchwała przeszła, jednak nie przesądza ona, że garażowiec powstanie.
Do planu zagospodarowania każdy mógł zgłosić wniosek.

Wpłynęło ich 21, od osób prywatnych i 6 od instytucji, m.in. Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Instytucje są zobowiązane do wyrażenia opinii. Na razie wnioski są analizowane, potem będą przekazane prezydentowi Elbląga, potem zajmie się nimi Departament Urbanistyki i Architektury. Po wprowadzeniu ewentualnych wniosków prześle projekt do uzgodnień z odpowiednimi instytucjami. Po nich projekt będzie wyłożony do wglądu mieszkańcom, będzie debata i projekt trafi na sesję Rady  Miejskiej

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Jak długo to potrwa nikt nie wie. Może kilka miesięcy, a może rok.
Znamy treść jednego z wniosków.

W związku z powyższym wnioskuję o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ww. lokalizacji w sposób uniemożliwiający budowę wielopoziomowego, wielkopowierzchniowego garażowca ani podobnej inwestycji generującej znaczące zwiększenie ruchu pojazdów. Jako alternatywną lokalizację można rozważyć m. in. przywoływaną w debacie Wyspę Spichrzów.

 

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lew
ponad rok temu ocena: 100%  1
Tak ważny temat, a tylko 21 wniosków. Myślę jednak, że to wystarczy, aby zatrzymać tę obłędną próbę zakorkowania Starówki.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.