› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dwa niebezpieczne przejścia dla pieszych w Elblągu zostaną przebudowane

› bieżące 2 miesiące temu    9.04.2019
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Dwa niebezpieczne przejścia dla pieszych w Elblągu zostaną przebudowane fot. Active Pedestrian Crossing - Zebra Premium, YouTube

Dobre informacje dla mieszkańców. Dwa niebezpieczne przejścia dla pieszych – w ciągu Al. Grunwaldzkiej i Al. Odrodzenia zostaną przebudowane. Miasto otrzymało 100 tys. zł dofinansowania na wykonanie w tych miejscach aktywnych przejść dla pieszych z „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań – Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

Bardzo się cieszę, że nasz wniosek  został pozytywnie oceniony i pozyskaliśmy fundusze. Dzięki nim kolejne dwa  newralgiczne miejsca zostaną przebudowane, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo pieszych. Przypomnę, że w ubiegłym roku z tego programu pozyskaliśmy środki na wykonanie aktywnych przejść dla pieszych w ul. Nowowiejskiej i ul. Bema

– podkreśla prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Oba przejścia dla pieszych wyposażone mają zostać  w tzw. kocie oczka oraz pomalowane w technologii grubowarstwowej na kolor biało-czerwony. Podobnie, jak zrealizowane w 2018 r. przejścia w ul. Nowowiejskiej i ul. Bema,  posiadać będą inteligentny system identyfikacji pieszego, który aktywuje do świecenia najezdniowe punktowe elementy odblaskowe oraz lampy ostrzegawcze LED wówczas, gdy pieszy podchodzi do strefy przejścia i emituje sygnał, dopóki pieszy znajduje się na przejściu. Koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi ok. 125 tys. złotych, w tym 100 zł pochodzić będzie z pozyskanego dofinansowania.  

fot. Urząd Miejski w Elblągu

Łukasz Mierzejewski, zespół prasowy UM w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ```
2 miesiące temu ocena: 33%  2
Ul. Odrodzenia, na odcinku 300m sześć przejść dla pieszych. To chyba rekord Polski. Teraz najlepiej założyć na wszystkich sygnalizację świetlną i będzie najbezpieczniejszą ulicą w Elblągu.
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nicknick
2 miesiące temu ocena: 100% 1
Nie wiem gdzie masz na ul. Odrodzenia tyle przejść, chyba nie wiesz ile to jest 300 metrów.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.