› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Drogi w gminach Markusy, Tolkmicko, Milejewo i Rychliki czeka przebudowa

› inwestycje drogowe ponad rok temu    20.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Drogi w gminach Markusy, Tolkmicko, Milejewo i Rychliki czeka przebudowa fot. Konrad Kosacz

Elbląskie starostwo zamierza w przyszłym roku wyremontować kolejne kilometry dróg powiatowych. W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, powiat będzie ubiegał się o dofinansowanie modernizacji trzech odcinków dróg o łącznej długości 16 km.

Starostwo Powiatowe w Elblągu co roku bierze udział w kolejnych edycjach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”. W ubiegłych latach dzięki dotacji z tzw. „schetynówek” w powiecie udało się zrealizować 9 inwestycji. Z ministerialnych funduszy, w tym roku wyremontowano odcinek drogi Kraskowo - Młynary o długości 3 km, natomiast w ubiegłym - odcinek Nowe Monasterzysko - Młynary o długości prawie 6 km oraz drogę Cieszyniec – Sałkowice o długości 3 km.

W edycji na rok 2013 powiat elbląski zamierza zrealizować kolejne 3 inwestycje. Pierwszą z nich jest remont drogi powiatowej nr 1126N na odcinku Złotnica – Zwierzno o długości 3,1 km. Zadanie to realizowane ma być w partnerstwie z Gminą Markusy.

W partnerstwie z Miastem i Gminą Tolkmicko oraz Gminą Milejewo, realizowana ma być z kolei przebudowa drogi powiatowej nr 1147N. Zadanie obejmuje remont odcinka o długości 8,8 km, od drogi wojewódzkiej nr 504 w Podgrodziu przez Brzeziny, Rychnowy, Hutę Żuławską do Przybyłowa.

Ostatnim zaplanowanym na przyszły rok zadaniem, jest przebudowa drogi powiatowej nr 1185N Jelonki – Śliwice – Rychliki – Gołutowo na odcinku Rychliki – Gołutowo o długości 4,2 km. Powiat elbląski zamierza przeprowadzić tę inwestycję w partnerstwie z Gminą Rychliki.

Podczas piątkowej (21 września) sesji Rady Powiatu w Elblągu, powiatowi radni podejmą decyzję o przystąpieniu do realizacji tych inwestycji przez Starostwo w 2013 r.

Powiat elbląski złożył już do wojewody wnioski o dofinansowanie wspomnianych zadań w ramach drugiego etapu NPPDL. Do końca października 2012 roku ogłoszona zostanie wstępna lista rankingowa wniosków spełniających wymogi formalne wraz z oceną merytoryczną. Wówczas też dowiemy się, czy starostwo zdobędzie dotacje na ten cel.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Czech
ponad rok temu ocena: 0%  1
Główne foto przypomina mi moją trase na grzybki.. :) nowa ładna droga, ale z 1,5 metra na szerokości pożałowali
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.