› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Drogi, remonty, drogi, remonty. Na szczęście to już (prawie) koniec

› bieżące ponad rok temu    6.08.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
Drogi, remonty, drogi, remonty. Na szczęście to już (prawie) koniec

Już oficjalnie: to koniec remontu trzech ulic w Elblągu. Mowa tu o Częstochowskiej, Fromborskiej oraz Moniuszki. Łącznie z budżetu miasta wydano na te cele przeszło 3,5 mln zł.

O końcówce remontu ul. Częstochowskiej informowaliśmy dwa tygodnie temu. Dziś, na konferencji prasowej Prezydent Witold Wróblewski poinformował, że firma „Tuga” z Nowego Dworu Gdańskiego za 2 mln 120 tys. 418 zł zakończyła prace związane z przebudową tego odcinka drogowego. O tę modernizację zabiegali nie tylko mieszkańcy, ale i również Maria Kosecka. „Walka” o pozyskanie środków z budżetu miasta trwała kilka lat. Wreszcie się udało. Naszym zdaniem był to jeden z najbardziej niezbędnych remontów ulic w Elblągu.

Kolejny remont zakończył się ul. Moniuszki. Wykonano go przy okazji budowy Centrum Rekreacji Wodnej. Wykonawcą była również firma „Tuga”.

- Remont został dostosowany do możliwości finansowych miasta. Jest to inwestycja zakończona w kwocie 922 tys. 839 zł. Nowa nawierzchnia, poprawione krawężniki, ale i również nowe wjazdy do CRW – tłumaczył Wróblewski.

Trzecia zakończa inwestycja, to ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Fromborskiej.

- 1 mln 433 tys. - to kwota, jaką przeznaczyliśmy na tę budowę. To ciąg pieszo-jezdny, oświetlony. Nawierzchnia to masa bitumiczna, długość odcinka: około 800 m. Realizacją zajęła się firma SKANSKA.

Witold Wróblewski odpowiadając na pytania dziennikarzy stwierdził, że na dokończenie tej ścieżki rowerowej (docelowo ma ona biec aż do Krasnego Lasu) będziemy musieli jeszcze poczekać. Miasta po prostu nie stać na taką inwestycję. UM dołoży jednak wszelkich starań, aby środki na ten cel (oraz na ścieżkę rowerową w ciągu ul. Ogólnej) pozyskać z Unii Europejskiej.

Prezydent wspomniał również o zakończonej inwestycji na osiedlu Zatorze. Za przeszło 559 tys. zł zamontowano tam około 130 słupów oświetleniowych. Realizacją zajęła się elbląska firma – Elmar-Electric.

Informowaliśmy również o moście Unii Europejskiej i wprowadzonym tam ruchu wahadłowym. Wróblewski zapewnił, że korków (na razie) w tamtym rejonie nie ma, a Urząd Miejski cały czas monitoruje sytuację.

Na wszystkie inwestycje drogowe jest udzielona gwarancja, najczęściej na okres 36 miesięcy od momentu oddania odcinka do użytkowania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.