› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Dopłaty do odszkodowań – sposób na zaniżone odszkodowanie OC / AC

› bieżące ponad rok temu    9.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dopłaty do odszkodowań – sposób na zaniżone odszkodowanie OC / AC

Zostałeś poszkodowany w wyniku zdarzenia drogowego? Sprawca zdarzenia jest znany, przyznał się do winy, a jego ubezpieczyciel już wykonał oględziny Twojego pojazdu. Niedawno otrzymałeś nawet kosztorys naprawy i właśnie to nie daje Ci spokoju. Wyliczona w nim kwota naprawy nie pozwala na przeprowadzenie jej w sposób rzetelny i fachowy. Przedstawiony powyżej scenariusz jest bardzo częsty – otrzymałeś zaniżone odszkodowanie!

Nie wiesz co możesz w tej sytuacji zrobić? W przypadku, gdy zaproponowane przez zakład ubezpieczeń odszkodowanie nie pozwala na profesjonalne przywrócenie pojazdu do stanu sprzed szkody istnieją dwa rozwiązania:

  1. Dopłacenie z własnej kieszeni do kosztów naprawy – wiele osób decyduje się na to, aby pokryć brakującą kwotę pieniędzmi z własnego budżetu. Uznają że tak jest szybciej i prościej, a kiedy auto ma być naprawione „na już”, wydaje się to być całkiem logiczną decyzją. Czy rzeczywiście? Naszym zdaniem nie.
  2. Odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela – otrzymując kosztorys naprawy od ubezpieczyciela, masz prawo się z nim nie zgodzić. Należy się wówczas odwołać od niego i dochodzić wypłaty wyższego odszkodowania. Jak to zrobić? Należy przedstawić twarde dowody i argumenty, że za zaoferowaną kwotę nie uda się wykonać naprawy w taki sposób, aby przywrócić stan pojazdu do chwili sprzed zdarzenia. Niestety, ta forma dochodzenia swoich praw wymaga sporo czasu oraz wiedzy. Ubezpieczyciele doskonale o tym wiedzą i celowo zaniżają wypłacane kwoty odszkodowań. Wiedzą, że większość poszkodowanych przyjmie tę kwotę i resztę brakujących pieniędzy dopłaci samodzielnie. Ty nie musisz się na to godzić! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy usługę, którą jest dopłata do odszkodowania.

Jako poszkodowanego zachęcamy Cię do złożenia odwołania od decyzji zakładu ubezpieczeń. Nic Cię to nie kosztuje, a być może ubezpieczyciel uwzględni Twoje argumenty.

W przeciwnym wypadku pozostaje spór sądowy lub skorzystanie z dopłaty do odszkodowania!

Co to jest dopłata do odszkodowania?

Wyjaśniając ten termin w najprostszy możliwy sposób, jest to sprzedaż niewypłaconej przez ubezpieczyciela części odszkodowania. Sprzedając należną Ci część odszkodowania, możesz natychmiast i bez żadnych problemów otrzymać dodatkową gotówkę. Możesz ją przeznaczyć na uzupełnienie kosztów naprawy, jak również na każdy inny, dowolnie wybrany przez siebie cel. W rzeczywistości nie musisz nawet naprawiać uszkodzonego pojazdu – możesz go sprzedać w takim stanie, w jakim jest. Odszkodowanie od ubezpieczyciela oraz pozostałą kwotę otrzymaną za odkup odszkodowania, możesz przeznaczyć na zakup nowego samochodu.

Dla kogo jest dopłata do szkody?

Usługa dopłaty do odszkodowania jest kierowana do wszystkich poszkodowanych w zdarzeniach komunikacyjnych, którym towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżyły wypłacone odszkodowanie. Jeśli wydaje Ci się że mogłeś zostać pokrzywdzony poprzez wypłatę zbyt niskiego odszkodowania, możesz sprzedać swoją szkodę, natychmiast uzyskując swoją gotówkę. Warto pamiętać o tym, że masz kilka lat na zgłoszenie szkody komunikacyjnej. Może ona dotyczyć zdarzenia do 3 lat wstecz. Warto mieć tę wiedzę i sięgnąć po pieniądze, które prawnie Ci się należą. Odkup odszkodowań nie jest również możliwy w przypadku, kiedy poszkodowany podpisał ugodę (porozumienie) z ubezpieczycielem. Najczęściej w takiej ugodzie zgadza się on na zaproponowaną kwotę odszkodowania, jednocześnie zrzekając się dalszych roszczeń. Z oferty odkupu odszkodowań mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak również przedsiębiorcy.

Jak przebiega procedura dopłat do odszkodowania?

Chciałbyś szybko i sprawnie powiększyć kwotę odszkodowania komunikacyjnego? Jeśli tak, powinieneś zdecydować się na ofertę dopłaty do odszkodowania. Jak ona wygląda?

  • Odwiedź naszą stronę www.take-care.com.pl i dowiedź się więcej na temat odkupu odszkodowań,
  • Wyślij nam niezbędne dokumenty Swojej sprawy,
  • Uzupełnij informacje, o które zostaniesz poproszony w wiadomości zwrotnej,
  • Oczekujesz na propozycję odkupu odszkodowania,
  • Jeśli ją akceptujesz, w ciągu kilku dni dodatkowe pieniądze pojawią się na Twoim koncie.

Wiele osób może mieć obawy o to, czy odkup odszkodowań to procedura bezpieczna. Uspokajamy ich i informujemy że tak. Dopłaty do odszkodowań to powszechnie stosowana na całym świecie forma wyrównywania zaniżonych świadczeń.

Take Care Polska odkupuje od Ciebie szkodę i sama będzie dochodzić od ubezpieczyciela reszty zaniżonego odszkodowania. Niezależnie od wyniku tej sprawy, Ty otrzymujesz bezzwrotną sumę pieniędzy. Oznacza to, że nawet jeśli firmie dopłacającej do Twojego odszkodowania nie uda się wywalczyć większej kwoty, Ty otrzymanych pieniędzy nie musisz zwracać. Jest to zagwarantowane w podpisanej umowie.

Zalety odkupu odszkodowań

Jest mnóstwo zalet tej formy dochodzenia swojego odszkodowania. Dotyczą one przede wszystkim szybkości otrzymania dodatkowych pieniędzy oraz bezpieczeństwa transakcji.

  1. Szybkość i terminowość – dopłata do odszkodowania jest wypłacana natychmiast po zaakceptowaniu propozycji. Wypłata jest realizowana przelewem na podane konto bankowe. W ciągu 24 godzin od podpisania umowy, dodatkowe pieniądze mogą być do Twojej wyłącznej dyspozycji.
  2. Bezpieczeństwo – nawet jeżeli firmie odkupującej od Ciebie niewypłaconą część odszkodowania nie uda się wywalczyć od ubezpieczyciela pieniędzy, Ty otrzymanych środków nie musisz zwracać. Oznacza to, że całe ryzyko dochodzenia roszczeń pozostaje po stronie kupującego dług.
  3. Prosta i wygodna procedura – współpraca z firmą wypłacającą dopłaty do odszkodowań jest naprawdę komfortowa. Wszystkie formalności można dopełnić online, bez potrzeby korespondencyjnego dosyłania dokumentów lub opuszczania domu.

Jeśli zainteresował Cię taki sposób na uzyskanie większego odszkodowania, zapraszamy na naszą stronę www.take-care.com.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.