› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dojazd do elbląskich cmentarzy w dniu 1 listopada 2017 (Wszystkich Świętych)

› bieżące ponad rok temu    30.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
1 zdjęćDojazd do elbląskich cmentarzy w dniu 1 listopada 2017 (Wszystkich Świętych) fot. Marcin Mongiałło

Okres święta Wszystkich Świętych to czas szczególny. Miasto jak co roku organizuje specjalną na tę okoliczność organizację ruchu drogowego i rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Na ulice naszego miasta wyjedzie 7 dodatkowych autobusów. Łącznie będzie kursować aż 76 autobusów w kierunku cmentarza. Przy gmachu PWSZ przygotowano duży, przestronny parking. Komunikacja dodatkowa w naszym mieście zostanie uruchomiona już 27 października.

Jak poinformował prezydent Elbląga Witold Wróblewski:

Dodatkowo zostanie uruchomiona linia autobusowa przed budynkiem hali widowiskowo-sportowej przy ul. Grunwaldzkiej, której autobusy będą kursować na cmentarz Dębica.

Nowością będzie to, że 1 listopada w Elblągu zarówno tramwajem jak i autobusem pojedziemy za darmo. Tak zadecydowali w dniu 19 października elbląscy radni. Projekt uchwały w tej sprawie, przegłosowany przez radnych, zaproponował prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Bezpłatne przejazdy transportem publicznym mają skusić posiadaczy aut do zostawienia samochodu w garażu lub na parkingu. Uwaga! Powyższa informacja nie dotyczy autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

Warto w tym miejscu dodać, że w poprzednich latach w dniu 1 listopada naszą komunikację miejską wspomagały autobusy komunikacji prywatnej. Jak poinformował prezydent:

W związku z uruchomieniem w tym roku w tym dniu bezpłatnych przewozów transportem publicznym przewoźnicy prywatni nie wyrazili specjalnej chęci, aby wozić pasażerów za darmo. Aby ten ubytek "załatać" uruchomimy dodatkową linię od dworca - linię D, której autobusy będą przewoziły pasażerów od dworca ulicą Mickiewicza, Bema - w kierunku cmentarza Dębica. 

KOMUNIKAT o organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej w okresie święta Wszystkich Świętych 2017

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

Ul. Agrykola będzie  wyłączona z ruchu drogowego od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22.00.

Wjazd  będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem  przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda  Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)

Ul. Chrobrego  od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22.00 na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej  będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku  Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

Ul. Tczewska  od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22.00 (od ul. Chrobrego ) będzie ulicą bez przejazdu,

Na ulicach: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

Miejsca postojowe w okolicy:

 • parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
 • ul. Chrobrego  (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej),  na jezdni,  na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

Uwaga
W dniach 28-31 października 2017 handel okolicznościowy na ul. Agrykola będzie udostępniony tylko  z chodnika, przy jezdni będą ustawione wygrodzenia.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

Od piątku 27 października od godz. 23 00 do środy 1 listopada do godz. 22 00  ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej  Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,

Od wtorku 31 października  od godz. 23.00 do 1 listopada godz. 22.00  ruch drogowy na  ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej  będzie  zamknięty  i udostępniony wyłącznie dla:

 • autobusów komunikacji zbiorowej 
 • taksówek z pasażerami, które  będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.
 • służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)
 • pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, tel. 55 2341516 .
 • mieszkańców dojeżdżający do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy – z adresem)
 • pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się  

Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez policję. 

Dla pozostałych pojazdów dojazd do cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej   nr 22.

W dniach 28 i 29 października oraz 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul.  Bema / Saperów i Grottgera / Grunwaldzka będą  wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować  Policja.

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

 • ul. Łęczycka ( wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo  wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na  jezdni (dojazd od  drogi   krajowej nr 22)  
 • parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. 

 Parkingi gruntowe – z uwagi na  mocno nasiąknięty wodą grunt będą nieczynne.
 

W galerii znajduje się grafika przedstawiająca rozkład jazdy autobusów. 

 • Organizacja ruchu drogowego i komunikacji miejskiej w okresie święta Wszystkich Świętych 2017
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.