› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Dni Otwarte elbląskiego WORDu. Zobacz zdjęcia

› bieżące ponad rok temu    2.06.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
23 zdjęćDni Otwarte elbląskiego WORDu. Zobacz zdjęcia fot. Bartłomiej Ryś

Ostatni weekend obrodził elblążanom przeróżnymi festynami, występami, dniami otwartymi. Z okazji Dnia Dziecka Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego już po raz trzynasty zaprezentował się dla wszystkich chętnych zwiedzających. Na jakie atrakcje mogli liczyć goście?

Przede wszystkim była to świetna możliwość, aby przed zbliżającym się egzaminem na prawo jazdy potrenować jazdę na łuku i sprawdzić swoją wiedzę podczas egzaminu teoretycznego. Były również zadania dla tych, którzy „prawko” już mają. Jak chociażby przejazd specjalną trasą z zamocowaną tarczą, na której znajduje się piłka. Co trzeba zrobić? To proste – przejechać w miarę dynamicznie cały odcinek w taki sposób, aby piłeczka nie spadła.

Najmłodsi pod czujnym okiem egzaminatora mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem. Tutaj również przygotowano specjalną trasę z licznymi przeszkodami. Wbrew pozorom wystarczyła chwila zawahania, aby spaść z roweru. Dokładnie tak samo, jak w codziennym poruszaniu się po ulicach.

Żandarmeria Wojskowa przygotowała specjalny symulator, na którym można było zobaczyć jak wygląda prowadzenie auta po spożyciu alkoholu. Nawet pół promila alkoholu w organizmie stwarza bardzo duże zagrożenie na drogach.

Dodatkowo na dniach otwartych WORDu byli obecni policjanci, a także specjaliści rowerowi, którzy odpowiadali na wszelkie pytania na temat jednośladów, ich serwisowaniu oraz bezpieczeństwa na drodze.

ilość zdjęć 23 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tomek
ponad rok temu ocena: 100%  1
Wogóle fajnie ze nikt wczesniej o tym nie wspomnial.Dla kogo to było?Dla znajomych z WORDU!!!Banda pe..łów.Piszecie o pierdołach a jak jest cos ciekawego to cisz.Najlepiej bylo nic nie pisac i ludzi nie wkurzać.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.