› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Dla dziecka maskotka, dla rodzica... mandat

› bieżące ponad rok temu    26.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Policjanci podczas trwania akcji rozdawali dzieciom maskotkę pancernika GustawaPolicjanci podczas trwania akcji rozdawali dzieciom maskotkę pancernika Gustawa fot. KMP Elbląg

Policjanci z elbląskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Pasy”. Spośród 67 skontrolowanych pojazdów, 18 kierujących nie używało pasów bezpieczeństwa. Najmłodsi dostawali od funkcjonariuszy maskotki pancernika Gustawa. Mają one przypominać dzieciom i dorosłym o potrzebie dbania o swoje bezpieczeństwo. Akcja ma uświadamiać konieczność przewożenia dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, niezależnie od długości trasy.

- W razie drogowego wypadku masa ciała kierowcy oraz pasażerów w wyniku działania siły bezwładności może wzrosnąć nawet kilkunastokrotnie – przypomina Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - Dzięki pasom bezpieczeństwa masę tą można utrzymać w jednym miejscu, a tym samym ograniczyć skutki i obrażenia powstałe w wypadku.

Podczas wczorajszych działań policjanci z ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku korzystania z pasów. Przez cały dzień trwania akcji funkcjonariusze skontrolowali 67 pojazdów. 18 kierowców nie używało pasów bezpieczeństwa.

- Podczas kontroli najczęściej tłumaczyli, że nie zapięli pasów z uwagi na niedużą odległość, pokonywaną samochodem lub po prostu zapomnieli – informuje Jakub Sawicki. - Akcja ma uświadamiać konieczność przewożenia dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, niezależnie od długości trasy. Policjanci nie tylko pouczali, ale również musieli karać mandatami rodziców lekceważących bezpieczeństwo swoich pociech.

Przypominamy, pasy to przede wszystkim bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, ich nieużywanie może skutkować poważnymi obrażeniami a nawet śmiercią.

Zgodnie z taryfikatorem za brak pasów kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Compos Mentis
ponad rok temu 1
Zawsze sie znajdzie kilku geniuszy, ktorzy znajda przyklady, ze pasy kogos zabily. I dlatego nie zapinaja.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.