› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Diagnostyka komputerowa – co i jak?

› poradnik ponad rok temu    25.01.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Diagnostyka komputerowa – co i jak?

Na pewno będą w warsztacie samochodowym usłyszałeś nie raz zdanie “podłączymy samochód do komputera”. Mechanik przynosił wtedy swojego laptopa, podłączył kabel i sprawdzał różne rzeczy, na podstawie których wydawał diagnozę. Co dokładnie można sprawdzić przy pomocy diagnostyki komputerowe i czy warto ją robić? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

Diagnostyka komputerowa Twojego samochodu? To już standard

Obecnie większość samochodów jeżdżących po polskich drogach wyposażonych jest w komputery. Nie są to jednak zwykłe jednostki, takie, jakie znasz z domu. Chodzi bardziej o mechanizm, który zarządza pracą całego samochodu i czuwa, by był on sprawny. Jeżeli podczas jazdy, na Twojej desce rozdzielczej wyświetli się jakakolwiek lampka kontrolna, oznaczać to będzie, że komputer daje znak o usterce lub niedoborze płynu.

Diagnostyka komputerowa czyli szukanie usterki

Gdy mechanik bierze swojego laptopa i podłącza go do Twojego samochodu oznacza to ni mniej, ni więcej, że zaczyna się poszukiwanie usterek. Specjalne oprogramowanie zainstalowane na laptopie sprawdza każdy podzespół samochodu i testuje jego wydajność. Jeżeli jakiekolwiek wynik wyjdzie poniżej normy, system poinformuje mechanika o potencjalnej usterce. Ten wie już gdzie szukać źródła problemów. Diagnostyka komputerowa samochodu to więc bardzo duże ułatwienie dla specjalisty, który zajmuje się stanem technicznym Twojego samochodu. Nie musi on rozkręcać auta na części pierwsze, by dowiedzieć się, że coś działa nie tak, jak powinno. Teraz wystarczy tylko podłączyć się do komputera i w kilka chwil wiedzieć co jest nie tak.

Czego można dowiedzieć się dzięki diagnostyce komputerowej?

Diagnostyka komputerowa ma to do siebie, że daje możliwość rozpoznania wielu usterek, które ciężko byłoby znaleźć w tradycyjny sposób. Oprogramowanie laptopa w serwisie samochodowym jest skalibrowane w taki sposób, by rozpoznawać kody usterek (AIRBAG, ABS, IMMOBILIZER, SILNIK). Można również podglądać parametry poszczególnych układów w czasie rzeczywistym. Istnieją też urządzenia diagnostyczne, które pozwalają na sterowanie skrzynią biegów, poduszkami powietrznymi czy układami klimatyzacji.

Diagnostyka komputerowa sposobem na oszustów

Jeżeli kupujesz samochód od osoby prywatnej i chcesz sprawdzić, czy to, co mówi o nim właściciel pokrywa się z prawdą, skorzystaj koniecznie z diagnostyki komputerowej. Dzięki niej żadna usterka Ci nie umknie i dokonasz świadomego zakupu. Jak więc widać dzięki diagnostyce komputerowej możesz uchronić się przed utratą ciężko zarobionych pieniędzy i nie dać zarobić oszustom, którzy sprzedają buble pod przykrywką dobrego i sprawnego samochodu.

Jak znaleźć dobrego fachowca

Diagnostyka komputerowa jest ważna i skuteczna, pod warunkiem, że jest wykonywana przez profesjonalistę. Jak więc znaleźć specjalistów od diagnostyki, którzy mają warsztat w Twojej okolicy. To prostsze niż myślisz. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://autobooking.com/. Znajdziesz tam ciekawą wyszukiwarkę fachowców, do której wprowadzisz najważniejsze dane i po chwili otrzymasz listę specjalistów, którzy są gotowi przeprowadzić diagnostykę komputerową Twojego samochodu. Dodatkowo masz pewność, że lista wyników jest aktualna i budowana na podstawie opinii innych użytkowników. Oznacza to, że nie musisz obawiać się tego, że trafisz na niekompetentny warsztat z niedouczonymi mechanikami. Z Autobooking to niemożliwe. Sprawdź i przekonaj się jakie to proste!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.