› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Decyzja o budowie odcinka drogi S-7 Gdańsk-Elbląg. Zwierzęta mogą spać spokojnie

› bieżące ponad rok temu    10.12.2014
Paweł Makowski
komentarzy 1 ocen 11 / 91%
A A A
Decyzja o budowie odcinka drogi S-7 Gdańsk-Elbląg. Zwierzęta mogą spać spokojnie fot. www.pixabay.com

Jak wynika z danych, zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej gdańskiej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, zapadła decyzja w sprawie budowy odcinka drogi S-7 z Gdańska do Elbląga. Uzgodniono warunki realizacji tego przedsięwzięcia.

Regionalny Dyrektor dokonał oceny zgodności projektu budowlanego, który przedłożony został przez inwestora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z warunkami określonymi w poprzedniej decyzji odnośnie kwestii środowiskowych. Zwrócono uwagę, że droga, która liczy sobie prawie 40 km, przebiega co prawda w dużej mierze przez obszary rolnicze, ale także przez takie obszary przyrodnicze, jak Dolina Dolnej Wisły (Natura 2000), Obszar Chronionego Krajobrazu Żuław Gdańskich czy Obszar Chronionego Krajobrazu Rzeki Nogat.

Miejscami szczególnie wrażliwymi są m. in. występujące w Dolinie Dolnej Wisły szlaki migracyjne zwierząt (np. wilka) czy obszary koncentracji ptactwa dzikiego. Wśród zaobserwowanych gatunków ptaków wyróżniono gęsi białoczelne (stada do kilku tysięcy osobników), gęsi zbożowe i gęgawy. Zanotowano również obecność gatunków ptaków drapieżnych.

Chcąc zapewnić zwierzętom ich szlaki migracyjne, przewiduje się budowę dziesięciu przejść dla zwierząt małych, pięciu dla gatunków dużych i średnich. Wszystkie wykorzystują doliny rzeczne i kanałowe tuż pod drogą, o której mowa we wstępie. W planach inwestora jest również budowa kilkunastu obiektów mostowych, w tym dwa nowe mosty przez Nogat i Wisłę.

Źródło: gdansk.rdos.gov.pl, mojeauto.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ buc
ponad rok temu ocena: 100%  1
Rece opadaja, ciagle tylko te zwirzatka, ptaszki i nne, one sobie poradza-potrafia latac! Gdyby tylko na to patrzec to postep cywilizacyjny nie bylby w ogole mozliwy, ale "ekologia" to dobry sposob na robienie kasy.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.