› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czytelnik: "Zróbcie Studzienną dwukierunkową i usuńcie samochody z ulicy"

› daj znać 10 miesięcy temu    25.08.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Marcin Mongiałło

Pod koniec lipca bieżącego roku zakończyły się prace związane z budową nowej nawierzchni drogowej na ulicy Studziennej. Zaświeciły tam nowe lampy. Miejsce to wygląda teraz bardzo reprezentacyjnie. Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na fakt zastawienia ulicy przez samochody, brudne chodniki. "Tak piękne miejsce, a już jest niszczone" - zauważa.

Przypomnijmy, że prace związane z przebudową ciągu drogowego ulicy Studziennej, które rozpoczęły się 15 marca. Ich wykonawcą było przedsiębiorstwo Eurovia Polska S.A. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich (koszt prac:  996 977 zł i 93 gr). Zbudowana została nowa nawierzchnia jezdni ulicy o długości 175,5 m, od ul. Wodnej do ul. Stary Rynek. Po obu stronach jezdni zostały ułożone chodniki, których szerokość jest zmienna (od 3,00 m do 3,15 m). W ramach inwestycji wykonane zostało również nowe oświetlenie drogi. 21 lipca w godzinach popołudniowych ulica została udostępniona dla ruchu samochodowego.

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę, że ulica choć nowa, nie wygląda jak powinna.

Nowa ulica, ale dlaczego ludzie nie szanują czyjejś pracy. Tak piękne miejsce, a już jest niszczone Od początku do końca rząd samochodów, przejechać można tylko w jednym kierunku. Plamy oleju na chodnikach. Aż strach pomyśleć co będzie dalej. Czy nie sensowniej byłoby zrobić Studzienną dwukierunkową i usunąć samochody parkujące wzdłuż ulicy?"

- pyta pan Andrzej.

A co myślą na ten temat nasi czytelnicy? Macie podobne spostrzeżenia?

ul. Studzienna, fot. Marcin Mongiałło

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tatus505
10 miesięcy temu ocena: 91%  6
Najbardziej co denerwuje to zastawione ulice uliczki są i tak wąskie i wszędzie rząd samochodów to nie miejsce na parkowane zróbcie w końcu tam porządek samochody ze starego miasta należy wycofać i to jak najprędzej po prostu nie idzie przejść mamy znosić utrudnienia żeby jakiś śmierdzący le parkował sobie pod oknem
odpowiedz oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Damian
10 miesięcy temu ocena: 92%  5
Sam często korzystam z samochodu, ale uważam, że na starówce ruch powinien być ograniczony. Nie mamy na tyle dużej starówki, żeby na piechotę nie można było przejść do niej z parkingu znajdującego się na jej obrzeżach. Nie jestem za wyłączeniem ruchu na tym obszarze, ale za ograniczeniem. To duża różnica. Studzienna rzeczywiście wygląda źle jak stoi na niej samochód za samochodem. Mam nadzieję, że garażowiec powstanie gdzieś na obrzeżach starego miasta, a nie tam gdzie planowano. Na całym świecie ogranicza się ruch w obrębie starych miast. Nie widzę powodu, żeby u nas miałoby być inaczej.
odpowiedz oceń komentarz 12 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SSC
10 miesięcy temu ocena: 71%  4
Jestem kierowcą, ale w żadnym wypadku! Stare Miasto to nie obwodnica! Jeszcze tego brakowało, żeby studzienna robiła za skrót!
odpowiedz oceń komentarz 12 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agnes
10 miesięcy temu ocena: 88%  3
Przechodziłam tam wczoraj. Rzeczywiście widziałam coś podobnego do wielkiej plamy oleju niedaleko po stronie chodnika od strony kawiarni i restauracji. Czy da się to jakoś wyczyścić? Wygląda paskudnie.
odpowiedz oceń komentarz 15 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hthh
9 miesięcy temu ocena: 100% 2
Myjka ciśnieniowa umyła by te plamy do czysta.
~ żultelmen
10 miesięcy temu ocena: 22%  1
ulica jak nazwa wskazuje jest po to żeby była czy służyła ruchowi aut a żeby było czyściej to chodzić w kapciach
odpowiedz oceń komentarz 4 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.