› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czyszczenie elementów zewnętrznych – czy aktywna piana sprawdzi się w myciu?

› poradnik ponad rok temu    8.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Czyszczenie elementów zewnętrznych – czy aktywna piana sprawdzi się w myciu?

Mycie samochodu nie należy do prostych czynności. Zwłaszcza, gdy chcemy zrobić to dokładnie. Myjnia bezdotykowa to rozwiązanie, którego zapaleni fani czterech kółek starają się unikać. Wolą oni korzystać z bardziej profesjonalnych sposobów.

Aktywna piana do mycia samochodów – oto on


Jednym z nich jest użycie aktywnej piany do mycia samochodów. Z pewnością każdy fan swojego samochodu doskonale zna ten środek. Jednak wielu może o nim słyszeć pierwszy raz. Czym więc jest aktywna piana? Piana to skoncentrowany środek czyszczący, który przed użyciem należy rozrobić z wodą. Większość tego typu produktów stosuje się w proporcjach 1:10 lub zbliżonych – choć to zależy również od stopnia ubrudzenia auta. Nie można jej stosować jeżeli nie ma się odpowiedniego sprzętu. Potrzebna jest myjka ciśnieniowa z pianownicą, inaczej mycie pianą aktywną jest niemożliwe. Trzeba zaznaczyć, że aktywna piana nie umyje dokładnie całego samochodu. Stosuje się ją w myciu wstępnym, dzięki czemu usuwa się powierzchowny brud oraz zmiękcza ten twardszy. Mycie przy użyciu tego środka odbywa się z od progów po dach, dokładnie w ten sam sposób ją spłukujemy.
 

Myce ręczne, czyli glinka do lakieru


Gdy mycie wstępne mamy za sobą, możemy odłożyć na bok aktywną pianę i myjkę ciśnieniową, i wziąć do ręki glinkę do lakieru. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by zostać przy czyszczeniu elementów zewnętrznych sposobem mechanicznym, jednak z pewnością będzie ono nieco mniej dokładne niż ręczne. W takim razie czym jest glinka do lakieru? To mieszanka plastycznej masy i cząsteczek ścieralnych, która wspomaga czyszczenie lakieru przy użyciu szamponu. Jednak glinka do lakieru umyje dokładnie nie tylko lakier. Nadaje się ona również do czyszczenia elementów chromowanych oraz szyb. Glinka jest dość twarda w dotyku, dlatego zanim zaczniesz jej używać, musisz ją zmiękczyć. Możesz ją zanurzyć w ciepłej wodzie, a następnie rozgnieść i uformować palcami.
 

Stare, poczciwe gąbki do mycia


Jeżeli jednak nie przekonuje cię glinka i wolisz bardziej tradycyjne metody czyszczenia samochodu, nic nie stoi na przeszkodzie użycia gąbki do mycia. Sprawdź, jakie proste jest mycie przy ich użyciu. Obecnie można kupić gąbki bardzo wysokiej jakości, które, w połączeniu ze środkiem czyszczącym, usuną niemal każdy brud. Najważniejsze o czym musisz pamiętać, zarówno przy użyciu glinki czy gąbki, jest użycie dwóch wiader. Jedno napełniasz czystą wodą, w której będziesz wypłukiwał gąbkę. W drugiej zaś znajdzie się woda zmieszana z szamponem. W ten sposób przywrócisz swojemu lakierowi dawny blask.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.