› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czym zajmuje się pomoc drogowa i kiedy warto ją wezwać?

› poradnik ponad rok temu    6.06.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Czym zajmuje się pomoc drogowa i kiedy warto ją wezwać?

Pojęcie „pomocy drogowej” zna chyba tak naprawdę każdy (a w szczególności kierowcy). Rozumiane jest ono intuicyjnie, a kwestia okoliczności, w jakich pomoc drogową należy wezwać wydaje się być dość oczywista. Jak się jednak okazuje, pomoc drogowa to usługi zróżnicowane dużo bardziej niż można by się było tego spodziewać.

Czym zajmuje się pomoc drogowa?

Usługi z zakresu pomocy drogowej najczęściej kojarzone się z holowaniem pojazdów przy wykorzystaniu auto lawety. Intuicja ta jest oczywiście jak najbardziej słuszna, niemniej warto pamiętać, że zakres usług takich firm jest niekiedy zdecydowanie szerszy. Pomoc drogowa to nie tylko transportowanie samochodów (np. do stacjonarnych warsztatów), ale również mobilne usługi mechaniczne i elektryczne, czyli różnego rodzaju naprawy wykonywane „na miejscu”. Oznacza to tyle, że w sytuacji, w której przydarzy się nam nagła awaria na drodze, możemy zdecydować się na wezwanie firmy, która odholuje samochód do warsztatu, by tam mechanicy zajęli się jego naprawą, bądź na wezwanie takiej, która ma w swojej ofercie mobilne usługi mechaniki i elektryki samochodowej. Wybierając usługi zwane mobilnym warsztatem samochodowym lub pomocą drogową – mechanicy lub elektrycy samochodowi przyjadą do nas i spróbują rozwiązać zaistniały problem bez transportowania samochodu do stacjonarnego warsztatu. Oczywiście nie wszystkie firmy są na tyle dobrze wyposażone, by podejmować się realizacji tego typu działań. Warto pamiętać o tym podczas wybierania pomocy drogowej, z którą się skontaktujemy. Jeśli bowiem podejrzewamy (lub mamy pewność), że dana usterka nie wymaga pracy stacjonarnej mechaników, holowanie samochodu nie będzie zbyt dobrym pomysłem (np. przez wzgląd na dodatkowe koszty, jakie poniesiemy z tytułu holowania i czas poświęcony na transport i oczekiwanie na naprawę). Warto zatem w sytuacji niespodziewanej awarii skontaktować się z pomocą drogową i przedstawić zaistniałą sytuację dla mechanika, informując go o widocznych oznakach awarii, wydobywających się dźwiękach z auta lub zapalonych kontrolkach. Po dokładnym opisaniu objawów mechanik będzie w stanie stwierdzić, czy możliwa jest naprawa auta na miejscu zdarzenia.

Dlaczego warto korzystać z usług pomocy drogowej?

Firmy świadczące usługi z zakresu pomocy drogowej pracują najczęściej całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. W dużych miastach funkcjonuje ich naprawdę wiele, przy czym terytorium działania niektórych z nich obejmuje również tereny na ich obrzeżach. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie i kiedy przydarzy się nam niespodziewana awaria, będziemy mieli możliwość skontaktowania się z pomocą drogową i otrzymania należytego wsparcia technicznego.

Jak szukać najbliższej pomocy drogowej?

O ile każdy kierowca zawsze powinien mieć przy sobie numer telefonu do pomocy drogowej działającej na obszarze, po którym się porusza, może zdarzyć się tak, że będzie musiał odnaleźć dane kontaktowe tego typu firmy dopiero w sytuacji awaryjnej. Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas skorzystanie z Internetu (co zdaje się być stosunkowo proste, zważywszy na fakt, że prawie każdy z nas ma dziś dostęp do sieci w swoim telefonie komórkowym). Jak to zrobić? Kamil Sieradzki, mechanik z Besthol, wyjaśnia: „Sprawa jest banalnie prosta. Poszukując pomocy drogowej wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę, tj. połączyć hasło „pomoc drogowa” z miastem, a nawet dzielnicą, w której się akurat znajdujmy (np. pomoc drogowa Warszawa, pomoc drogowa Bielany Warszawa etc.). Następnie przeglądamy listę wyników i wybieramy firmę, której zakres usług najbardziej nam odpowiada. Osobiście polecam firmy oferujące, oprócz holowania, również mobilne naprawy. Często zdarza się bowiem tak, że z awarią można poradzić sobie na miejscu, dzięki czemu klient oszczędza czas i pieniądze.” Oczywiście zgodnie z tym samym schematem będziemy poszukiwać pomocy drogowej w domowym zaciszu, np. przed wakacyjnym wyjazdem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.