› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czym jest „taxi insurance”?

› poradnik ponad rok temu    13.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Czym jest „taxi insurance”?

„Taxi insurance” – każdy, kto choć trochę interesował się usługami związanymi z przewozem osób, musiał spotkać się z tym terminem. Czym charakteryzuje się ten rodzaj ubezpieczenia?

Transport ludzi to potężna gałąź rynku przewozowego. Z danych zebranych przez portal Bankier.pl wynika, że każdego dnia w Polsce z samych tylko taksówek korzysta ponad 400 tysięcy osób. Obowiązkiem przewoźników jest ubezpieczenie pojazdów. Przyjrzyjmy się rodzajom dostępnych polis.

Obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne

Każdy właściciel samochodu, który zamierza poruszać się nim po drogach, ma obowiązek wykupienia OC – ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jego zadaniem jest przede wszystkim pokrycie kosztów likwidacji szkód spowodowanych na drodze przez danego kierowcę. Rzecz jasna, przepis ten dotyczy również firm zajmujących się profesjonalnym przewozem osób. Jednak dla właściciela takiej firmy to jednak zbyt mało. Samochody wykorzystywane przez firmy transportowe narażone są na znacznie więcej uszkodzeń, niż ma to miejsce w przypadku prywatnych pojazdów.

Taxi insurance

Standardowe ubezpieczenia na ogół nie pokrywają strat związanych z przewozem pasażerów za opłatą. Na rynkach zachodnich w takich sytuacjach z pomocą przychodzą firmy specjalizujące się w polisach dla przewoźników (np. The Taxi Insurer). Można w nich skorzystać zarówno w przypadku pojedynczych samochodów, jak i posiadania całej floty (wykupując tzw. „taxi fleet insurance”). W przypadku profesjonalnych przewoźników, na rynku brytyjskim można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje ubezpieczenia. „Third Party Only” można porównać z polskim OC; „Third Party, Fire and Theft” obejmuje również straty związane z kradzieżą lub spaleniem pojazdu, zaś „Comprehensive” to najpełniejszy pakiet ubezpieczeń, w którego zakres wchodzą naprawy szkód w samochodzie ubezpieczonego. Istnieje również możliwość ubezpieczenia pracowników. Wszystkie te oferty dostępne są na ogół zarówno dla prywatnych taksówkarzy, jak i dla właścicieli flot pojazdów („taxi fleet insurance”).

Więcej informacji pod adresem https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/.

Polski rynek ubezpieczeń nie jest jeszcze tak bogaty w oferty, jak w Europie Zachodniej. Nie zmienia to jednak faktu, że prowadząc działalność związaną z przewozem osób – również w naszym kraju – warto pomyśleć o wykupieniu polisy obejmującej jak największy zakres zdarzeń.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.