› poradnik |
ponad rok temu
11.08.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Nie jest przesadą określenie silnika mianem serca samochodu. Jednostka napędowa umożliwia ruszenie pojazdu oraz jego jazdę, ale to nie wszystko. Ponadto, silnik napędza również różne układy, z których kierowca korzysta w czasie jazdy. Mowa tutaj choćby o układzie kierowniczym czy o klimatyzacji. Przekazanie siły generowanej przez silnik do poszczególnych układów nie byłoby możliwe, gdyby nie odpowiedni system wykorzystujący między innymi koło pasowe.
Za dostarczenie siły do poszczególnych układów bezpośrednio odpowiada pasek zewnętrzny. Ten natomiast napędzany jest za sprawą pracy wału korbowego. Pomiędzy paskiem a wałem korbowym znajduje się natomiast koło pasowe, będące ich swego rodzaju łącznikiem.
Warto zauważyć, że w zależności do typu silnika oraz poszczególnych podzespołów, stosuje się różne koła pasowe. W samochodach z silnikami benzynowymi najczęściej stosowane są koła pasowe typu otwartego, których obręcze posiadają otwory. Natomiast wraz z silnikami korzystającymi z oleju napędowego, montowane są modele zamknięte.
Obecnie niemal nieodłącznym towarzyszem koła pasowego jest tłumik drgań skrętnych. Jego zadaniem jest tłumienie drgań generowanych przez pracę silnika. Dlaczego to tak ważne? “Po pierwsze intensywne drgania znacząco obniżają komfort jazdy. Po drugie natomiast, mogą one doprowadzić do zniszczenia poszczególnych części wyposażenia samochodu. W tym przypadku najbardziej zagrożony jest wał korbowy, który może na przykład ulec pęknięciu.” –– informuje nas ekspert ze sklepu Ucando.pl.
Tempo zużycia koła pasowego jest zależne od wielu czynników. Po pierwsze w grę wchodzi jakość tego elementu. Warto nieco więcej zainwestować kupując wysokiej klasy element, aby później nie martwić się zbyt szybkim zużyciem koła. Jednak wysoka jakość tej części samochodowej jeszcze nie jest gwarantem jej długiej wytrzymałości. Równie ważny jest prawidłowy montaż z wykorzystaniem odpowiednich śrub. Ponadto, zagrożeniem dla żywotności koła pasowego są wszelkie zanieczyszczenia, w postaci pyłu czy piasku. Osiadając na powierzchni koła, prowadzą do jego przyspieszonej degradacji.
Konieczność wymiany omawianej części najczęściej zachodzi po przejechaniu 100-120 kilometrów. Zbierając się do wymiany tego elementu, warto poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniego sklepu i najlepszej części dostępnej na rynku. Polecamy koło pasowe w Ucando.pl – sklepie internetowym z częściami samochodowymi, posiadającym jeden z największych asortymentów na rynku.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |