› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy warto stosować dodatki do oleju silnikowego?

› poradnik ponad rok temu    21.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Czy warto stosować dodatki do oleju silnikowego?

O dodatkach do oleju powiedziano już wiele. Grono samochodowych fanatyków niejednokrotnie toczyło zacięte boje roztrząsające tę kwestię. Jedni uważają dodatki do oleju za zbędną fanaberię, natomiast inni za nieodłącznego kompana podczas długich podróży. Poniżej postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czy warto?

Odpowiedź brzmi oczywiście, że tak. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości dodatku do oleju silnikowego znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo doprowadzenia do procesu zużycia silnika czy skrzyni biegów Ponadto w niektórych przypadkach nie tylko zapobiegamy niszczeniu, ale jesteśmy w stanie zregenerować ubytki powstałe w strukturze metalu. Warto również pamiętać o tym, że w instrukcjach dołączonych do samochodów nierzadko ze względów marketingowych czytamy o tym, że umieszczony przez producenta olej będzie zabezpieczał mechanizm na dłużej niż to faktycznie będzie miało miejsce. Dla przykładu wielu producentów nie rekomenduje wymianę oleju w skrzyni biegów podczas gdy olej w skrzyni biegów traci swoje właściwości już po 80-100 tys km. Podobnie w przypadku silników, producenci podają że wymiany oleju można wykonywać nawet co 30-40 tys km, podczas gdy już po około 10-15 tysięcy kilometrów, olej traci swoje swoje właściwości smarne..

Jaki dodatek wybrać?

W tej kwestii należy zachować dość dużą ostrożność. Najlepiej inwestować w dodatki firm, z którymi spotkaliśmy się wcześniej. Jedną z nich jest np. Ceramizer. Dodatek do oleju silnikowego oferowany przez tę markę to strzał w dziesiątkę. Wszystko za sprawą technologii zwanej ceramizacją. Polega ona na wytwarzaniu specjalnej warstwy, ceramiczno-metalowej, która wypełni powstałe wcześniej ubytki i zapobiegnie powstawaniu nowych. Co ważne proces regeneracji zachodzi podczas jazdy i odbywa się automatycznie już od przejechania pierwszych kilometrów i trwa nawet 1500 km przebiegu (po tym przebiegu warstwa jest w pełni utworzona).

Dodatki do oleju silnikowego, a nadmierny pobór paliwa

Wszelkiego rodzaju dodatki do oleju silnikowego to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które zauważają, że ich samochód pobiera nadmierną ilość paliwa. Dobrze dobrany dodatek zminimalizuje tarcie wewnątrz silnika a także przywraca i wyrównuje ciśnienia sprężania, co wiąże się ze zmniejszonym spalaniem paliwa. Inny produktem jest dodatek do paliwa, który świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które często wyjeżdżają w długie trasy i tankują na niesprawdzonych stacjach. Dzięki niemu ochronisz swój silnik, jeśli nieświadomie zatankujesz benzynę o zaniżonej jakości

Jak widać, odpowiednio dobrany dodatek do oleju może znacznie wydłużyć żywotność naszego samochodu, a nawet zminimalizować ryzyko konieczności wymiany silnika lub jego remontu. Poza tym dzięki niemu znacznie ograniczymy wydatki związane z eksploatacją ze względu na zmniejszenie zużycia oleju oraz poboru paliwa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.