› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy warto regenerować sprzęgło hydrokinetyczne?

› poradnik ponad rok temu    23.05.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Czy warto regenerować sprzęgło hydrokinetyczne?

Dzięki naprawie i regeneracji sprzęgła hydrokinetycznego można uniknąć konieczności zakupu nowej części. Nic więc dziwnego, że coraz więcej właścicieli aut z automatyczną skrzynią biegów decyduje się na takie rozwiązanie. Sprawne sprzęgło hydrokinetyczne pozwala uzyskać łagodny rozruch silnika i płynne przenoszenie momentu obrotowego.

 1. Za co odpowiadają sprzęgła hydrokinetyczne?
 2. Sprzęgła stosowane w autach z automatyczną skrzynią biegów
 3. Regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego

Jest to więc jeden z najważniejszych elementów automatycznej skrzyni biegów, przez co czasami dochodzi do nadmiernej eksploatacji. Warto więc zawczasu sprawdzić, jakie są popularne objawy awarii i kiedy regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego jest niezbędna, aby można było cieszyć się komfortem i na długo zachować sprawną skrzynię biegów.

Za co odpowiadają sprzęgła hydrokinetyczne?

Moment obrotowy przenoszony z elementu czynnego na bierny wymaga stosowania sprawnego sprzęgła hydrokinetycznego. W dodatku to, jak działa sprzęgło hydrokinetyczne, wpływa również na bezproblemową pracę sprzęgła, a co za tym idzie całej automatycznej skrzyni biegów. Sprzęgło hydrokinetyczne składa się z elementów, które można naprawić. Dzięki temu skrzynie automatyczne można serwisować taniej, co jest korzystne dla właścicieli takich aut.

Sprzęgła stosowane w autach z automatyczną skrzynią biegów

Trudno wymienić wszystkie zalety wynikające z zastosowania sprzęgieł hydrokinetycznych w samochodach. Prawidłowo zregenerowany element zdecydowanie wpłynie na żywotność całego wału korbowego, a przy okazji odpowiada za skuteczne tłumienie drgań i łagodny rozruch. Więcej informacji można znaleźć w zakładce sprzęgła hydrokinetyczne dostępnej na stronie firmy, która specjalizuje się w naprawie tego typu elementów. Z oferty mogą skorzystać właściciele aut wielu popularnych marek.

Regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego

W niektórych przypadkach objawy awarii nie są oczywiste dla kierowców, a nie każdy może oddać auto na serwis i zostać bez samochodu. Warto więc obserwować, czy nie występują następujące objawy: nieuzasadniony wzrost zużycia paliwa, szarpanie autem podczas zmiany biegów, wyczuwalne wibracje podczas przyspieszenia lub przegrzewanie się skrzyni biegów. Na szczęście nawet, jeżeli potwierdzi się, że konieczna jest naprawa sprzęgła hydrokinetycznego, to w krótkim czasie i za niewielkie pieniądze można je poddać regeneracji. Zapewni to cichą pracę całej jednostki napędowej, a dodatkowo pozwoli uzyskać płynne przenoszenie momentu obrotowego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.