› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy warto inwestować w auto detailing mając 20-letni samochód?

miesiąc temu    16.08.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy warto inwestować w auto detailing mając 20-letni samochód?

Patrząc na polskie drogi, można zauważyć, że poruszają się po nich stosunkowo stare samochody. Średni wiek pojazdów jeżdżących po polskich drogach to 12,2 lata. Wbrew pozorom najstarszymi pojazdami poruszają się Grecy, mają one ponad 20 lat. Najmłodsze auta mają zaś Austriacy i przeciętny wiek pojazdu wynosi 6,4. Jednak nadal wielu Polaków ma samochody, które mają powyżej 20 lat. Czy warto inwestować w autodetaling mając 20-letni samochód?

20-letni samochód – czy to już złom?

Wiadomym jest, że 20-letni samochód do najmłodszych nie należy. Jednak z drugiej strony są marki, takie jak choćby Mercedes czy Audi, których samochody, nawet stare, są nadal sprawne. Warto zauważyć, że nie każdy jest zwolennikiem inwestowania dużych pieniędzy w najnowsze pojazdy. Są osoby, które uważają, że samochód służy im tylko jako środek transportu i ważne by jeździł, a nie wyglądał. Ale jest jeszcze jedna grupa osób, która uważa, że nawet stary samochód może wyglądać dobrze. Czy jednak, aby na pewno warto inwestować w auto detailing? Dlaczego nie! W końcu za pomocą małych zmian można sprawić, że stary samochód stanie się bardzo stylowy. Taka inwestycja nie musi być też kosztowna. W końcu wystarczy kilka poprawek, by auto prezentowało się lepiej.

Inwestycja na przyszłość

Pamiętacie, że jeszcze 15 lat temu po polskich ulicach poruszało się wiele Fiatów 126p, czyli znanych wszystkim maluchów? Ówcześnie uważane były one za synonim niezbyt dobrego stylu i zwyczajny rupieć. Obecnie sytuacja znacząco się zmieniła i jeżeli macie w garażu malucha, to musicie wiedzieć, że kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za taki samochód niemałe pieniądze. Są też osoby, które chętnie zakupią Fiata 126p, gdyż uważają, że za 10 czy nawet 20 lat wartość jeszcze bardziej wzrośnie i będzie to inwestycja w przyszłość. Warto więc zastanowić się, czy przypadkiem remontując swój 20-letni samochód nie dokonujecie właśnie takiej inwestycji. W końcu, np. po dekadzie, Wasz pojazd może stać się prawdziwą perełką, na którą będą polować kolekcjonerzy nie tylko z Polski, ale i świata. Wydaje się więc, że auto detailing nawet starego samochodu ma duży sens.

Na jaki auto detailing się zdecydować?

Już wiecie, że auto detailing nie musi być kosztowny. Wystarczy tylko zastanowić się, jakie prace wykonać. Na pewno liczy się zarówno estetyka wnętrza samochodu, jak i samej karoserii. W środku przyda się wymiana tapicerki. Można wybrać taką imitującą skórę naturalną, czy też wzory retro. Nie zapomnijcie też o wymianie wycieraczek i dywaników. Jeżeli tapicerka jest we w miarę dobrym stanie, to po prostu możecie ją naprawić. Auto z oryginalnym wnętrzem będzie później więcej warte niż to po znacznych przeróbkach. Oczywiście pamiętajcie, że nim przejdziecie do jakichkolwiek prac, musicie wnętrze samochodu bardzo dokładnie oczyścić, odkurzyć. Przydadzą się ściereczki z mikrofibry, najlepiej wybrać takie o niskiej gramaturze. Niezbędne są też wiadra z separatorami. Do mycia szyb zastosujcie zaś myjkę ciśnieniową.

Nowy wygląd karoserii

Warto jeszcze zastanowić się nad pracami z karoserią. Oczywiście możecie uzupełnić lakier stosując pisaki, ale możecie też postawić na rozwiązanie, które jest bardziej oryginalne. Doskonałym wyborem jest np. okleina samochodowa. W ten sposób karoseria samochodu może prezentować się niczym z pojazdu dopiero co odebranego z salonu. Możecie wybrać klasyczne kolory, ale też postawić na wysoki połysk czy bardzo modny mat. Możliwości rzeczywiście jest naprawdę sporo. Jeśli na samochodzie widoczne są ślady rdzy, a w przypadku 20-letniego auta jest to bardzo prawdopodobne, to oczywiście trzeba się jej pozbyć, a następnie ponownie odmalować elementy, starając się odpowiednio dobrać kolor lakieru czy zaprawki lakierniczej.

Pamiętajcie, że estetyka jest ważna, ale najważniejsze jest wnętrze Waszego pojazdu, a to oznacza, że należy zadbać o jego stan techniczny. Podzespoły powinny być regularnie kontrolowane i jeżeli macie podejrzenie, że coś działa nieprawidłowo, to czym prędzej udajcie się do mechanika. Przypominamy też, że nie należy oszczędzać na oponach i najlepiej wybierać modele dedykowane do warunków letnich czy też zimowych. Uniwersalne opony w żadnym wypadku się nie sprawdzają. W ramach auto detailingu możecie postawić też na felgi aluminiowe.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.