› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy w Elblągu znacznie wzrosną opłaty za parkowanie? Jest niestety taka możliwość...

› bieżące 11 miesięcy temu    8.01.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Czy w Elblągu znacznie wzrosną opłaty za parkowanie? Jest niestety taka możliwość... fot. Marcin Mongiałło (archiwum elblag.net)

4 stycznia rząd zatwierdził projekt nowelizacji ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. Zapisy dotyczące opłat za parkowanie skierował na drogę konsultacji międzyresortowych. Nie jest zatem pewne, czy faktycznie będzie możliwość ich podniesienia. Wiele niestety na to wskazuje, że tak... Byłaby to bardzo smutna wiadomość dla elblążan. Wiadomo bowiem, że gdy brakuje pieniędzy chętnie sięga się do kieszeni obywateli. 

Przepisy dotyczą miast powyżej 100 tys. mieszkańców (wcześniej mówiło się o miastach powyżej 200 tys. mieszkańców). Opłaty za parkowanie mają być powiązane z wysokością płacy minimalnej. W miastach, które mają więcej niż 100 tys. mieszkańców planuje się umożliwić tworzenie śródmiejskich stref płatnego parkowania z opłatą wynoszącą do 0,45 procent płacy minimalnej. Zważywszy na obecną jej wysokość byłoby to nawet ponad 9 zł za godzinę postoju!

O ewentualnym podniesieniu stawek za parkowanie zadecydują w przyszłości elbląscy radni. Dzisiaj opłata za godzinę parkowania w Strefie Płatnego Parkowania w Elblągu wynosi 1,9 zł, po zmianach może to być nawet 9 złotych (nawet więcej – w przypadku wzrostu płacy minimalnej). Biorąc pod uwagę fakt, że mamy w tym roku wybory samorządowe jest bardzo mało prawdopdoobe, aby w najbliższych miesiącach (a nawet roku) elbląscy radni próbowali podnieść wysokość opłat w srefie platnego parkowania.

Przypomnijmy, że obecnie w Elblągu opłata za pierwszą godzinę parkowania w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) wynosi 1,9 zł (za drugą godzinę - 2 zł, za trzecią - 2,1 zł, natmiast za czwartą i każdą kolejną godzinę - 1,9 zł). 

Zobacz: cennik Strefy Płatnego Parkowania w Elblągu  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ czas emigrować
11 miesięcy temu ocena: 33%  3
Jakiego wzrostu płacy????? w PL może i wzrasta ale nie w tej dziurze. Elbląg to wiocha a nie metropolia a ceny za wszystko jak w wielkich miastach gdzie pracy jest pod dostatkiem i nie za 1500
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biker
11 miesięcy temu ocena: 67%  2
POdnosić jak najszybciej i jak najwyżej. Ilość samochodów na ulicach Elbląga przechodzi już wszelkie wyobrażenia
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tatus505
11 miesięcy temu ocena: 80%  1
Jeżeli za parking chcecie brać złodzieje od wzrostu płacy minimalnej to i emerytury tez podnoście chamy chociaz o 9 zł a nie o 2zł złodziejski kraj sadza złodzieji a sami kradną
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.