› poradnik |
ponad rok temu
22.02.2012 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Czy można oczyścić filtr powietrza silnikowego tak, by osiągnął on pierwotną wydajność filtracji? Jest to często padające pytanie w warsztatach.
Oczywiście można to zrobić, ale nigdy taki oczyszczony filtr nie odbuduje pełnej, pierwotnej wydajności filtracji. Przy czyszczeniu włókniny filtracyjnej nie można usunąć wszelkich i wszystkich złogów zanieczyszczeń. W procesie czyszczenia uszkodzeniu mogą ulec delikatne włókna materiału filtracyjnego, co narusza strukturę materiału filtracyjnego, a tym samym już obniża zdolność filtracji.
Procesom starzenia podlega uszczelka, której powierzchnia z czasem staje się porowata. Powoduje to, że traci ona właściwości dokładnego dopasowania się do powierzchni. Następstwem tego jest nieszczelność filtra, a co za tym idzie spadek wydajności separacji zanieczyszczeń z zasysanego przez silnik powietrza.
W przypadku nowych filtrów powietrza marki MANN-FILTER stopień separacji zanieczyszczeń wynosi 99,5-99,9% i tym samym odpowiada ściśle określonym wymogom producentów silników i samochodów na wyposażenie fabryczne.
W przypadku oczyszczonego filtra powietrza medium filtracyjne ulega zniekształceniu na tyle, że nawet nie można do-konać już dla sprawdzenia pomiaru separacji zanieczyszczeń. Trwałość raz oczyszczonego filtra powietrza silnikowe-go leży znacznie poniżej zaleceń producentów.
źródło: carfocus.pl
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |