› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy można oczyścić filtr powietrza silnikowego?

› poradnik ponad rok temu    22.02.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Czy można oczyścić filtr powietrza silnikowego tak, by osiągnął on pierwotną wydajność filtracji? Jest to często padające pytanie w warsztatach.

Oczywiście można to zrobić, ale nigdy taki oczyszczony filtr nie odbuduje pełnej, pierwotnej wydajności filtracji. Przy czyszczeniu włókniny filtracyjnej nie można usunąć wszelkich i wszystkich złogów zanieczyszczeń. W procesie czyszczenia uszkodzeniu mogą ulec delikatne włókna materiału filtracyjnego, co narusza strukturę materiału filtracyjnego, a tym samym już obniża zdolność filtracji.

Procesom starzenia podlega uszczelka, której powierzchnia z czasem staje się porowata. Powoduje to, że traci ona właściwości dokładnego dopasowania się do powierzchni. Następstwem tego jest nieszczelność filtra, a co za tym idzie spadek wydajności separacji zanieczyszczeń z zasysanego przez silnik powietrza.

W przypadku nowych filtrów powietrza marki MANN-FILTER stopień separacji zanieczyszczeń wynosi 99,5-99,9% i tym samym odpowiada ściśle określonym wymogom producentów silników i samochodów na wyposażenie fabryczne.

W przypadku oczyszczonego filtra powietrza medium filtracyjne ulega zniekształceniu na tyle, że nawet nie można do-konać już dla sprawdzenia pomiaru separacji zanieczyszczeń. Trwałość raz oczyszczonego filtra powietrza silnikowe-go leży znacznie poniżej zaleceń producentów.

 

źródło: carfocus.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.