› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy Modrzewina zyska połączenie autobusowe z centrum miasta?

› bieżące ponad rok temu    28.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
Pod petycją podpisali się m.in. właściciele firmy Metal Expert, zatrudniającej 45 osóbPod petycją podpisali się m.in. właściciele firmy Metal Expert, zatrudniającej 45 osób fot. Konrad Kosacz

Elbląski Park Technologiczny wraz z przedsiębiorcami inwestującymi i działającymi na obszarze parku, wystąpił do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu o uwzględnienie w przyszłorocznym rozkładzie jazdy, połączeń autobusowych z dzielnicą Modrzewina Południe.

„Dynamiczny rozwój Modrzewiny jest w dużej mierze uzależniony od dostępności komunikacyjnej. W chwili obecnej na Modrzewinie funkcjonują 3 zakłady produkcyjne zatrudniające łącznie ok. 200 osób (Technika Okienna - 100 osób, Posteor - 50 osób, Metalexpert - 45 osób) natomiast w budynku Elbląskiego Parku Technologicznego umowy dzierżawy pomieszczeń biurowych i laboratoryjnych na koniec sierpnia ma podpisanych 17 firm” - czytamy w piśmie skierowanym do dyrektora ZKM Kazimierza Zbigniewa Orzecha.

Każda z firm zatrudnia średnio 2 osoby, pracujące w budynku EPT. Do tego doliczyć należy stażystów i praktykantów przyjmowanych okresowo do pracy w tych firmach. Łącznie z obsługą budynku daje to około 60 osób pracujących dziennie w EPT. Do tego przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w budynku, deklarują zatrudnienie w przyszłym roku kolejnych ok. 20 osób. Jak szacują inwestorzy na terenie Modrzewiny pracuje dziennie od 250 do 300 osób. W 2013 r. prognozuje się przyrost kolejnych 150-200 osób.

Pismo z prośbą o uruchomienie linii autobusowej na Modrzewinę, podpisali dyrektor EPT, właściciele trzech zakładów produkcyjnych w tej dzielnicy oraz przedsiębiorcy działający w parku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bartosz
ponad rok temu 2
kto wie,może kiedyś :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ majorsk8
ponad rok temu 1
Może Modrzewina zacznie żyć. Jeszcze jakby UM obniżył cenę ziemii to może ktoś zacząłby się tam budować.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.