› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy do elbląskiego schroniska dla zwierząt wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy?

› bieżące ponad rok temu    18.09.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
Radna Maria Kosecka,Radna Maria Kosecka, fot. Marcin Mongiałło

Czy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu w końcu wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy? Na ostatniej sesji radna Maria Kosecka apelowała o podjęcie w trybie pilnym działań w celu zapewnienia bezpiecznej drogi dojścia do schroniska, jak również do posesji znajdujących się wzdłuż ul. Królewieckiej na całej długości.

Ta inwestycja z pewnością jest bardzo potrzebna dla mieszkańców Dąbrowy - bardzo młodej dzielnicy naszego miasta, która w ostatnich latach niezwykle intensywnie się rozwija. Przypomnijmy, że mieszkańcy Krasnego Lasu i Bielan od ubiegłego roku mogą cieszyć się ze ścieżki pieszo-rowerowej, której odbiór techniczny nastąpił w dniu 3 listopada 2017 r.

Osoby odwiedzające Schronisko dla zwierząt na ul. Królewieckiej – chcące dokonać adopcji psa lub kota, wesprzeć schronisko lub po prostu zobaczyć, jak funkcjonuje placówka, niektórzy pracownicy schroniska oraz zdecydowana większość schroniskowych wolontariuszy, dociera do schroniska środkami komunikacji miejskiej lub pieszo.

 

Placówka jest usytuowana ok. 900 metrów od pobliskiego przystanku autobusowego, gdzie zatrzymują się autobusy kilku linii, oraz ok. 550 metrów od najbliższego przystanku autobusowego, na którym zatrzymuje się tylko autobus linii 20. Dojście od przystanku do schroniska jest niebezpieczne, ponieważ na tym odcinku wzdłuż ulicy Królewieckiej nie ma chodnika a samochody jeżdżą z dużą prędkością, pomimo istniejącego ograniczenia. Natomiast od skrzyżowania z ulicą Okrężną wzdłuż jezdni nie ma nawet pobocza, przez co piesi często zmuszeni są uciekać przed pędzącymi pojazdami do rowu. 

 

Wielokrotnie wnioskowałam o zrównoważony rozwój miasta. Dzięki również moim staraniom doczekaliśmy się pięknego ciągu rowerowo pieszego w ciągu ul. Fromborskiej. Czas najwyższy aby kierunek na Dąbrowę wyposażyć w podobną infrastrukturę. Jest to także teren miasta w ostatnim okresie podlegający intensywnej zabudowie przez budownictwo mieszkaniowe. Do obowiązków miasta należy zapewnienie bezpiecznych dróg dojścia do tej dzielnicy.

–  apelowała Maria Koscecka na ostatniej sesji RM w Elblągu (13 września).

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu – na zdjęciu widoczny brak chodnika (po lewej stronie), który umożliwiłby dotarcie do tego miejsca na piechotę; fot. Marcin Mongiałło

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 43%  4
Widać, że ta Pani dba o rozwój we wszystkich obszarach miasta. Wiele mówi się o rozwiązywaniu różnych problemów jednak jest to tyko mowa. Ważne są czyny.
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ reakcja
ponad rok temu ocena: 56%  3
Sprawa ważna .Dobrze ,że redakcja zainteresowała się bezpiecznym dojściem do schroniska i nie tylko.
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dąbrowa
ponad rok temu ocena: 60%  2
Brawo za interwencję. Proszę bardzo o monitorowanie tego problemu na bieżąco.
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Meg
ponad rok temu ocena: 64%  1
Wreszcie ktoś o tym pomyślał.
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.