› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy będziemy cieszyć się nowymi, niższymi cenami biletów ZKM?

› bieżące ponad rok temu    21.08.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 4 / 100%
A A A
Czy będziemy cieszyć się nowymi, niższymi cenami biletów ZKM? fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Polacy przyzwyczajeni do ciągłych podwyżek wszelkich opłat, nie do końca ufają kiedy zaczyna się mówić o obniżkach. Zwykle wydaje nam się, że takie działanie jest tylko strategią marketingową. Czy i tym razem cięcie cen okaże się być jedynie abstrakcją?

Miejmy nadzieję, że w czasach, kiedy większość elblążan odlicza każdy grosz, Rada Miasta da mieszkańcom prezent w postaci tańszych biletów na przejazdy komunikacją miejską. Dodatkowym atutem ma być szereg rozwiązań, które pozwolą ustalić koszta proporcjonalne do potrzeb pasażerów.

Obecnie za normalny, papierowy bilet, płacimy 3zł. Według założeń, o których będą dyskutować radni podczas najbliższej sesji, ten sam papierek miałby kosztować o 20 groszy mniej, czyli 2,80zł.

Od początku lipca br. funkcjonują tzw. rodzinne bilety weekendowe. W chwili obecnej jeden taki bilet kosztuje 1,65zł. Według projektu uchwały w sprawie cen biletów, bilet ten miałby być tańszy o 5 groszy.

Kolejną istotną zmianą jest bilet 24-godzinny (dobowy), który miałby dotychczasowy bilet jednodniowy odesłać do lamusa. Z nowego biletu będzie można korzystać również w nocy.

Nie są to jedyne zmiany, gdyż projekt uchwały zakłada zmiany w całym systemie opłat za przejazdy oraz przewóz rzeczy komunikacją miejską.

O tym, czy będziemy mogli cieszyć się nowymi, niższymi cenami, zadecydują radni, którzy spotkają się podczas sesji Rady Miasta, która odbędzie 29 sierpnia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ cichy
ponad rok temu ocena: 25%  4
Największą pomylką w biletach okresowych jest limit przejazdów. Co to za miesięczny z limitem?? chyba jedyny w Polsce ale Elbląg słynie z absurdów ślimaków i innych podobych. Niech miesięczny kosztuje 100 zła ale niech bedzie na wszystkie linie nawet nocne.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ HADES
ponad rok temu ocena: 20%  3
Zgadzam się z Wolfem, najistotniejsze są opcje miesięczne i kwartalne... Przez ich brak a raczej- nieopłacalną zmianę na gorsze, wychodzi, że opłaca się bardziej jeździć samochodem. Do tej pory wybór komunikacji miejskiej zamiast samochodu dyktowany był opłacalnością przejazdu.
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wolfff
ponad rok temu ocena: 33%  2
Ceny biletów jednorazowych są nieistotne. Niskie powinny być przede wszystkim bilety okresowe: miesięczne kwartalne. Efekt to znaczne obniżenie jeżdżących na gapę i większe zainteresowanie komunikacją miejską przez mieszkańców. Wpływy z biletów podobne, a mniej samochodów na ulicach.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ enka
ponad rok temu ocena: 50%  1
No i chociaż w tym temacie szło by ku lepszemu :) Niech Rada wreszcie zadziała na korzyść mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.