› bieżące |
ponad rok temu
18.04.2019 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Jesteś właścicielem wózka widłowego? Być może zdarzyła Ci się już sytuacja, w której zmuszony byłeś do wymiany którejś z części i zamówienia jej “na własną rękę”. A może dopiero masz to przed sobą? W poniższym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania i wątpliwości dotyczące zakupu części do wózków widłowych. Zapraszamy!
Części do wózków widłowych nie kupuje się codziennie. Zwykle zakup powodowany jest koniecznością wymiany uszkodzonego elementu lub chęcią unowocześnienia sprzętu oraz podniesienia jego wydajności (np. przez zamontowanie bardziej zaawansowanego lub solidniej wykonanego elementu budowy czy osprzętu, który został wypuszczony na rynek).
Wśród dostępnych obecnie części do wózków widłowych wyróżnia się m.in:
Części do wózków - takie jak nowy fotel operatora zamawia się i montuje głównie w celu poprawy komfortu pracy osoby obsługującej pojazd. Natomiast łańcuchy na opony czy pasy - znacząco poprawiają bezpieczeństwo.
Pozostałe części do wózków widłowych poszukiwane są zwykle w przypadku awarii sprzętu. Czy zawsze zamawia się je samodzielnie? Nie. Jeśli flota wózków objęta jest umową serwisowania, wtedy to firma serwisująca zajmuje się zarówno sprawdzeniem stanu technicznego wózka, zamówieniem elementu, który należy wymienić, samą wymianą, jak i stałą kontrolą poprawnego działania sprzętu.
Jednak w przypadku, gdy przedsiębiorstwo posiada wśród swoich pracowników techników czy konserwatorów wózków widłowych z uprawnieniami i to oni czuwają nad właściwym stanem technicznym pojazdu, wtedy konieczne jest samodzielne zamówienie części do wózków widłowych. Warto wiedzieć jak zrobić to dobrze: prawidłowo dobrać wymagany element i z kogo usług sprzedaży skorzystać.
Przy wyborze odpowiedniej części do wózka widłowego bardzo istotne jest przede wszystkim to, aby był to element nie tylko pasujący i kompatybilny z danym modelem pojazdu, ale przede wszystkim, aby był on oryginalny. Dlaczego tak ważne jest stosowanie części zamiennych pochodzących od autoryzowanych dealerów? Każda marka ma nieco inne wytyczne przy projektowaniu i produkcji części do wózków widłowych. Z pozoru podobne części czy elementy wyposażenia, wyprodukowane przez różne marki mogą różnić się jednak np. sposobem montażu, co może w efekcie całkowicie uniemożliwić ich montaż!
Ponadto, dedykowane marce części są zwykle znacznie lepszej jakości i mają większą trwałość niż niemarkowe, produkowane taśmowo tańsze zamienniki.
Co może spowodować użycie niewłaściwych, słabej jakości zamienników części do wózków widłowych:
Części do wózków należy dobierać “z głową”, dopasowując je do konkretnej marki i modelu pojazdu. Wybierając elementy dobrej jakości, solidne, posiadające stosowne atesty oraz dokumentację (np. świadectwa zgodności).
Jeśli Twoje wózki nie są objęte usługą serwisowania, warto pomyśleć o wyborze jednego, rzetelnego dostawcy dedykowanych części zamiennych. Stanowczo odradza się zakup używanych czy nowych części zamiennych przez internet od osób prywatnych. Dlaczego?
Do tego, dochodzą jeszcze kwestie techniczne - np. brak możliwości uzyskania faktury itd.
Znacznie lepszym rozwiązaniem skorzystanie z oferty jednego z wielu autoryzowanych dealerów wózków widłowych, którzy tak jak tutaj oferują także dedykowane, markowe części do pojazdów. Dlaczego warto?
Wybierając części do wózków widłowych należy skoncentrować się przede wszystkim na jakości wykonania oraz trwałości zamawianego elementu. Ważne, aby był on kompatybilny i dedykowany odpowiedniej marce pojazdu.
Warto pamiętać, iż części do wózków to nie tylko elementy wymienne, montowane w przypadku uszkodzenia czy awarii, ale także dodatkowe komponenty, które mogą znacząco ułatwić codzienną pracę operatorów lub sprawić, że będzie ona szybsza, sprawniejsza i przyjemniejsza.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |