› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czerwone autokary PolskiegoBusa znikną z Elbląga!

› bieżące 12 miesięcy temu    18.12.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Czerwone autokary PolskiegoBusa znikną z Elbląga! fot. By Ziggi 2011 (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Każdy chyba kojarzy te charakterystyczne autokary i „bilety za złotówkę”. PolskiBus zmienił dużo w polskiej komunikacji – chodzi przede wszystkim o politykę cenową tego przedsiębiorstwa, która spowodowała, że dla wielu osób wyjazd na drugi koniec Polski już nie stanowił problemu. Inni przewoźnicy, aby sprostać konkurencji, musieli obniżyć ceny. To spowodowało, że ludzie znacznie częściej zaczęli wybierać transport autobusowy niż kolejowy. Czy coś się zmieni? Formalnie marka PolskiBus przez pewien czas nadal będzie funkcjonować, autokary PolskiegoBusa zostaną jednak przemalowane w barwy FlixBusa.

Jak poinformował portal RMF FM:

Souter Holdings Poland, właściciel Polskiego Busa, stanie się podwykonawcą niemieckiego przewoźnika.

Marka Polski Bus ma zostać całkowicie wygaszona do kwietnia przyszłego roku. Do 9 stycznia marka ma zakończyć współprace z obsługującymi wybrane trasy lokalnymi przewoźnikami – Voyager, PKS Polonus, BP Tour, Modlin Bus / OK Bus, Żak Express, Garden Service, Albatros, AfarBus, VikiBus, Arriva, Mobilis, PKS Polbus i PKS Jelenia Góra. 

Przedstawiciele przewoźnika zapewniają, że zmiany nie będą gwałtowne. Marka Polski Bus będzie funkcjonować jeszcze przynajmniej przez kilka pierwszych miesięcy przyszłego roku.

Miło nam ogłosić, że zacieśniamy współpracę z FlixBusem, największym operatorem autobusowym w Europie. Co to oznacza dla Was, naszych pasażerów? Już wkrótce bilety na przejazdy PolskiBus.com będziecie mogli kupić na stronie naszego partnera – FlixBus.pl. Na drogach oprócz naszych czerwonych autokarów pojawią się również zielone autobusy z logiem FlixBus. Wspólnie będziemy oferować jeszcze wyższą jakość za korzystną cenę. Obiecujemy też specjalne promocje na bilety! Cieszymy się z nadchodzących nowych możliwości i do zobaczenia już w krótce na trasie

– taka informacja pojawiła się dzisiaj na profilu społecznościowym PolskiegoBusa.

Wszystkie bilety sprzedane przez PolskiBus mają ważność, wszystkie połączenia zostają, nikt niczego nie zamyka. Wszystko będzie działać nie tylko do świąt Bożego Narodzenia, ale nawet Wielkanocnych. To nie przejęcie, a współpraca.To, co się zmienia, to marka. Dla pasażera zmieni się z kolor z czerwonego na zielony. Autokary najpóźniej do połowy 2018 będą już jeździć barwach FlixBusa 

– poinformował Michał Leman, dyrektor zarządzający Flixbus.

Dzisiaj, 18 grudnia, odbywa się wspólna konferencja prasowa PolskiegoBusa i FlixBusa. 

FlixBus zapowiedział utrzymanie siatki połączeń PolskiegoBusa, a dodatkowo uruchomienie niewielkiej ilości nowych tras krajowych i międzynarodowych z kilku polskich miast do Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji i Węgier. FlixBus ma pojawić się w 18 nowych polskich miastach. Szczegółowy nowy rozkład jazdy ma zostać zamieszczony na początku 2018 roku.

Co jeszcze się zmieni? Autokary PolskiegoBusa zostaną przemalowane na zielone barwy.  Planowane jest wstawienie nowych, wygodniejszych foteli. Z każdego pojazdu usuniętych zostanie co najmniej 6 siedzeń. Wszystko po to, aby było więcej miejsca na nogi. W przeciwieństwie do PolskiegoBusa, Wi-Fi dostępne w autokarach będzie także na kursach międzynarodowych.

Przedstawiciele FlixBusa zapowiadają utrzymanie „biletów za złotówkę”.

FlixBus

FlixMobility GmbH – spółka, której autokary jedżą pod marką FlixBus – to niemieckie przedsiębiorstwo z siedzibą w Monachium. Powstało w 2013 roku, po deregulacji rynku przewozów autokarowych w Niemczech jako konkurencja dla carpoolingu oraz kolei niemieckiej Deutsche Bahn. 

W 2015 r. FlixBus połączył się z inną niemiecką marką – MeinFernbus. Oprócz połączenia sieci liniowych zaoferowano dodatkowe linie za granicą. W 2014 roku autokary jedżące pod marką FlixBus przewiozły 7,2 mln pasażerów, podczas gdy autobusy FlixBusa – 3,5 mln. W nastepnym roku już 20 milionów pasażerów podróżowało po całej Europie z MeinFernbus FlixBus. Dzięki fuzji autobusy dalekobieżne juz w 2015 roku przewiozły więcej pasażerów niż cały krajowy niemiecki  lotniczy transport pasażerski. MeinFernbus FlixBus jest liderem na niemieckim rynku autobusów dalekobieżnych z udziałem w rynku na poziomie 71% (mierzonym liczbą przejechanych kilometrów).

PolskiBus.com

Jak informuje wortal branżowy Infobus.pl PolskiBus.com to polski przewoźnik świadczący usługi komunikacji ekspresowej na trasach krajowych i międzynarodowych, należący do Souter Holdings Poland sp. z o.o. Przedsiębiorstwo weszło na polski rynek w czerwcu 2011 roku. Funkcjonuje na zasadzie first minut, co oznacza, że im odleglejszy termin i im mniej pasażerów zarezerwowało bilet na dany kurs, tym tańszy bilet. Obecnie pod marką PolskiBus jeżdżą 133 autokary. Prezesem przedsiębiorstwa jest Brian Souter.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mnbvccvbnm
12 miesięcy temu ocena: 100%  4
Trochę to dla mnie dziwne. Wydać fortunę pieniędzy na stworzenie potężnej rozpoznawalnej marki która w kilka lat podbije cały kraj, a teraz nagle zaprzepaścić taki sukces i zacząć działać dla konkurencyjnej firmy której nikt u nas nie kojarzy.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ joe
12 miesięcy temu 3
$$$...
~ sciema
12 miesięcy temu ocena: 38%  2
te bilety nie były wcale od 1zł tylko za kilometr od 1zł, to wychodziło drożej niż pks
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pablo
12 miesięcy temu ocena: 50% 1
Powiesz mi może, że do Warszawy bilet kosztował 300 zł? Po co siejesz dezinformację?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.