› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

„Czerwona fala” na ulicy Ogólnej

› bieżące 11 miesięcy temu    19.09.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
„Czerwona fala” na ulicy Ogólnej

Wszyscy zmotoryzowani elblążanie słyszeli o „zielonej fali” - umożliwiającej (choć bardzo teoretycznie) szybkie poruszanie się samochodów po newralgicznych miejskich arteriach. Jeden z naszych Czytelników zwrócił nam jednak uwagę na prześladującą kierowców „czerwoną falę”.

Pana Stanisława, 60-letniego elblążanina, dopadła ona dzisiaj (19 września) na ulicy Ogólnej.

Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem, choć może do tej pory miałem szczęście. Jadąc, po godzinie 8 rano, ulicą Ogólną w stronę ulicy Fromborskiej musiałem zatrzymywać się na każdych światłach. Było to bardzo denerwujące, w sytuacji, gdy ruch na drodze był bardzo niewielki – mówi elbląski kierowca.

To nie jedyne uwagi naszego rozmówcy dotyczące sygnalizacji w Elblągu.

Czas wreszcie zrobić coś ze światłami w ciągu ulic Nowowiejska-Teatralna. Zielone światło pali się tak krótko, że przejadą, dwa, góra trzy auta. To jedna z najbardziej uczęszczanych tras w mieście. Gdy jest się więc szóstym-siódmym w kolejce to przejechać można dopiero na trzecich światłach – skarży się pan Stanisław.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Qwez
11 miesięcy temu ocena: 100%  4
Ogólna to nic. Dąbka po remoncie to jakaś masakra! Jadąc od Teatralnej do CH Ogrody stajemy na KAŻDYCH! światłach. Paranoja. Ruszamy z jednych i widzimy jak na kolejnych zapala się czerwone światło. Czas coś z tym zrobić!
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eg
11 miesięcy temu ocena: 75%  3
Ja bym jeszcze sygnalizacji dołożył na każdym przejściu, światła ustawil na czerwone. Ten cały Elbląg to wielkie czerwone swiatlo
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poiuy
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
Potwierdzam, jeżdzę tam codziennie około godziny 7 rano i stoi się na każdych światłach (chyba, ze ktoś jedzie 80-90km/h to zdąży ;) ). Jeszcze jakiś czas temu było w miarę ok, ale teraz jest tam masakra. Tak samo synchronizacja świateł na płk Dąbka. Jadąc od strony 12-lutego stajemy na każdych światłach kolejno: skrzyżowanie z Królewiecką, z Brzozową, z Pionierską, z Piłsudskiego itd...
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ozzie
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Czerwona fala jest w całym mieście i jest to celowe działanie postłoninowych urzędasów-partaczy z departamentu od dróg, żeby spowolnić ruch w mieście.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.