› poradnik |
ponad rok temu
24.10.2019 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Bardzo rzadko zdarza się, aby samochód z biegiem lat zyskiwał, zamiast tracić na wartości. Dotyczy to właściwie tylko aut bardzo rzadkich, kolekcjonerskich, zabytkowych. Zdecydowana większość właścicieli musi się natomiast pogodzić z tym, że przy odsprzedaży pojazdu nigdy nie odzyskają wcześniej zainwestowanej kwoty. Straty można jednak minimalizować. Co zatem zrobić, aby auto wolniej traciło na wartości? Sprawdź te sposoby.
Samochód utrzymany w oryginalnym stanie zawsze osiągnie wyższą cenę przy odsprzedaży. Zwłaszcza, jeśli mówimy o częściach mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy oraz osiągi. Dysponując dokumentami potwierdzającymi, że właściciel inwestował w oryginalne elementy układu hamulcowego, napędowego, jezdnego, można liczyć nie tylko na większe zainteresowanie samochodem, ale także korzystniejszą kwotę transakcji.
Mamy tutaj na myśli wszelkie elementy decydujące o estetyce samochodu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Takie szczegóły, jak oryginalne felgi aluminiowe, detale stylistyczne, system nawigacji i car-audio, a nawet dywaniki, koło zapasowe czy zestaw naprawczy, robią dobre wrażenie na potencjalnym nabywcy i mogą delikatnie podwyższyć cenę sprzedaży.
Można się sprzeczać o to, czy poziom usług świadczonych przez autoryzowane stacje obsługi uzasadnia tak wysokie ceny, ale jedno jest pewne: osoba zainteresowana zakupem używanego pojazdu z pewnością zwróci uwagę na to, że auto było regularnie serwisowane w ASO. Budzi to zaufanie, dobrze świadczy o właścicielu (nie oszczędzał na obsłudze), daje również nadzieję na to, że samochód rzeczywiście jest w bardzo dobrym stanie technicznym.
Gromadząc najróżniejsze dokumenty poświadczające chociażby przeprowadzanie niezbędnych napraw, korzystanie z usług profesjonalnych warsztatów, zgłaszanie się na akcje serwisowe czy kupowanie oryginalnych części zamiennych, można realnie ograniczyć naturalne zjawisko utraty wartości samochodu w czasie. Obecnie jednym z podstawowych kryteriów, jakie biorą pod uwagę nabywcy aut z rynku wtórnego, jest potwierdzona historia pojazdu.
Nie oszukujmy się: samochód kupujemy oczami. Nawet perfekcyjny pod względem technicznym, ale zaniedbany wizualnie pojazd nie będzie budzić szczególnego zainteresowania na rynku wtórnym. Potencjalny nabywca zawsze będzie kręcić nosem i ostro negocjować cenę odwołując się do defektów estetycznych. Dlatego warto dbać o karoserię pojazdu, szybko reagować na pierwsze symptomy korozji i regularnie korzystać z profesjonalnych usług auto detailingu.
Więcej poradników na: Poradnikmoto.pl
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |