› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Co warto wiedzieć wybierając warsztat samochodowy?

› poradnik ponad rok temu    18.03.2021
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Co warto wiedzieć wybierając warsztat samochodowy?

Własne auto w dzisiejszych czasach to niemal podstawa. Ten środek transportu jest niezwykle wygodny i pomaga nam w codziennym życiu. Aby jednak służył nam bezawaryjnie przez długi czas, musimy o niego dbać. W tym celu potrzebne są okresowe przeglądy, cykliczne wymiany płynów i filtrów oraz konieczne naprawy.

Aby tego dokonać, niezbędne jest korzystanie z zaufanych warsztatów samochodowych. Jak wybrać ten odpowiedni?

Dobry warsztat samochodowy – co warto wiedzieć?

Naprawa samochodu wymaga sporej wiedzy i doświadczenia. Pierwszy etap naprawy obejmuje prawidłowe wykrycie usterki, a później skuteczne jej wyeliminowanie. Dobry mechanik wie o tym, że właściwa diagnoza i wykrycie wadliwego elementu jest podstawą dobrej naprawy.

Nie jest specjalistą osoba, która wykrywa potencjalne źródło usterki i wymienia część za częścią, aż dojdzie do problemu. Dzieje się tak często podczas diagnozy komputerowej, gdzie program wskazuje mniej więcej o jakie części chodzi.

Należy również zaznaczyć, że specjalista nigdy nie będzie nam wmawiał, w przypadku gdy coś po zakończonej naprawie puka czy stuka, że „tak musi być”, albo „ten model tak ma”.

Protokół przyjęcia samochodu do naprawy

Dobre warsztaty samochodowe cechują się tym, że zawsze otrzymujemy protokół przyjęcia auta do naprawy. Jest to potwierdzenie tego, że zostawiliśmy samochód w danym warsztacie i zawsze powinniśmy go otrzymać. Powinny znajdować się w nim informację na temat tego ile km na liczniku w danym momencie miał samochód, czy miał jakieś uszkodzenia lakiernicze i inne usterki.

Rachunek lub faktura, za wykonane usługi

Zarówno rachunek, jak i faktura powinna zawierać pozycje zgodne z tym, co zostało zrobione w samochodzie. Koszty muszą być dokładnie opisane, tak żeby nie było żadnych wątpliwości. W razie niezgodności czy wątpliwości, mamy zawsze dokument, na który możemy się powołać.

Odbiór wymienionych części

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że możemy prosić o odbiór części, które zostały wymienione. Powinniśmy mieć możliwość odbioru zużytych elementów, lub chociaż sposobność ich zobaczenia. Jeżeli mechanik nie będzie chciał nam na to pozwolić, to powinna zaświecić nam się czerwona lampka ostrzegawcza.

Zużyte części pozwolą nam sprawdzić, czy faktycznie była konieczność ich wymiany i czy nie zostaliśmy oszukani.

Opinie w internecie i wśród znajomych

Tak jak w przypadku korzystania z innych usług, tak i w tym przypadku, powinniśmy na samym początku poczytać opinie w internecie oraz popytać wśród znajomych. Może być to źródło cennych informacji, które pomogą dokonać nam właściwego wyboru, jeżeli chodzi o warsztat.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Oliwa
ponad rok temu 1
Trzeba zacząć od listy gdzie nie wolno jechać pod żadnym pozorem. Proszę o wpisywanie firm nie polecanych z powodu zawyżonych cen, braku rachunku, oszukiwania na częściach itp
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.