› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Co w autach psuje się najczęściej?

› bieżące ponad rok temu    27.10.2011
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Specjaliści z organizacji Dekra zaprezentowali ciekawe podsumowanie wyników badania awaryjności aut, przygotowane na podstawie danych pochodzących z ponad 15 mln głównych okresowych badań pojazdów.
Większość usterek zaobserwowali rzeczoznawcy w przypadku samochodów mini/małych, (udział 30,6 proc.). Wyraźny odstęp dzieli je od vanów (26,3 proc.), samochodów terenowych (25,9 proc.), samochodów kompaktowych (24,9 proc.) i klasy średniej (24,3 proc.). Wyraźnie lepiej wypadły samochody sportowe/kabriolety, spośród których tylko co około piąty (21,4 proc.) wykazywał typowe usterki dla danego typu pojazdu używanego.


Podczas przeprowadzania badań okresowych rzeczoznawcy z firmy Dekra stwierdzili w badanych pojazdach liczne usterki. W grupie konstrukcyjnej podwozie/układ kierowniczy do najczęstszych usterek zaliczają się wybite poprzeczne drążki kierownicze i przeguby nośne, zbyt duże luzy na wahaczach poprzecznych i stabilizatorach, połamane resory podwozia i nieszczelne amortyzatory.

W dziedzinie silnik/ekologia diagności nakreślili częste wycieki oleju z silnika i przekładni, nieszczelne lub skorodowane układy wydechowe, informacje o usterkach systemów elektronicznych odpowiedzialnych za jakość spalin i zbyt wysokie zanieczyszczenie spalin.

W przypadku grup konstrukcyjnych karoseria/rama/kabina pasażerska przyczyną do obiekcji były często pęknięcia szyby czołowej, rdza na progach i na grupie podłogowej, jak również uszkodzone lusterka zewnętrzne.

W przypadku układu hamulcowego negatywnie wypadały często zużyte tarcze hamulcowe, niedostateczny stan powierzchni przylegających do tarcz hamulcowych, skorodowane kable hamulcowe i porowate przewody hamulcowe, jak również hamowanie jednostronne.

W dziedzinie elektryki/elektroniki/oświetlenia diagności zaobserwowali często źle ustawione reflektory, uszkodzenie regulacji zasięgu świateł, niedziałające światła i uszkodzone lampy.

Podobnie jak w latach ubiegłych okazało się ponownie, że wraz ze zwiększającym się przebiegiem gwałtownie wzrasta udział procentowy usterek w pojazdach. Przykładem tego są pojazdy z klasy kompaktów. Udział pojazdów wykazujących usterki, w grupie przebiegu od 100 tys. do 150 tys. km wynosi tutaj średnio 45,3 proc., i jest czterokrotnie wyższy niż w przedziale od 0 do 50 tys. km.

Udział poważnych usterek wzrasta nawet pięciokrotnie. Szczególnie mocno zwiększa się usterkowość w podzespołach: podwozie/układ kierowniczy, silnik/ekologia i układ hamulcowy, w przypadku których naprawy najczęściej są bardzo kosztowne.

 

żródło: http://www.moto.onet.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.