› poradnik |
ponad rok temu
21.07.2022 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Transport towarów związany z eksportem i importem, a także z przekazywaniem danego ładunku na terenie kraju, jest złożonym i często skomplikowanym procesem. Niejednokrotnie wymaga przynajmniej dwóch różnych środków transportu, a więc konieczności przeładowania produktów. Miejscem rozładunku i ponownego załadunku towarów są różnego rodzaju terminale przeładunkowe, które zyskują coraz większe znaczenie w obecnych czasach.
Jak sama nazwa wskazuje, terminal przeładunkowy jest miejscem przeładowania towarów, czyli zmiany określonego środka transportu na inny. Niejednokrotnie służy on także do składowania towarów, ich sortowania, dystrybucji czy opatrzenia etykietami. Wyróżniamy terminale morskie, lotnicze bądź też lądowe – szczególnie te ostatnie zyskują na popularności w obecnych czasach, gdyż biorą udział w procesie transportu kontenerów oraz towarów masowych. Tego typu terminal przyjmuje i wydaje towary dla samochodów ciężarowych oraz dla przewozów kolejowych, które są jednymi z najpowszechniej używanych środków transportowych.
W dzisiejszych czasach zarówno eksportowanie, jak i importowanie towarów staje się coraz popularniejsze, a co za tym idzie – konieczny jest sprawnie działający transport. Dlatego tak ważne są sprawnie działające terminale przeładunkowe. W związku z obsługą portów, tranzytami międzynarodowymi czy transportem towarów na wschód dotknięty wojną, rośnie liczba przewożonych produktów oraz skala eksportu i importu. Kluczowym elementem funkcjonowania terminali lądowych (i nie tylko) są innowacyjne oprogramowania, które sprawnie zarządzają wszystkimi przebiegającymi procesami.
System Operacyjny Terminalu (z ang. Terminal Operating System, w skrócie TOS) jest aplikacją, która steruje funkcjonowaniem całego terminalu przeładunkowego. Oprogramowanie to zajmuje się między innymi kontrolą ruchu na terenie terminala, zwiększaniem wydajności transportu oraz zarządzaniem takimi procesami jak pakowanie i rozpakowywanie towarów. Dobrym rozwiązaniem do terminala przeładunkowego typu lądowego okazuje się system Necto Terminal, dzięki któremu możliwe jest kontrolowanie pracy z jednego poziomu. Oprogramowanie to zapewnia modułową konfigurację, automatyzację poszczególnych procesów, a także znaczne zaoszczędzenie czasu pracy. Tego typu rozwiązanie umożliwia także sprawne zlecanie dyspozycji, śledzenie przeładunków oraz rejestrowanie stanu kontenerów.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |