› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Co musisz wiedzieć kupując samochody poleasingowe

› poradnik ponad rok temu    3.12.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Co musisz wiedzieć kupując samochody poleasingowe

Zakup nowego samochodu wiąże się z zasady z dość dużym wydatkiem, na który nie każdego z nas stać. Pewnym rozwiązaniem w tej sytuacji może być kupno samochodu używanego. Pozwoli nam ono zaoszczędzić sporo pieniędzy, o ile oczywiście samochód pochodzi ze sprawdzonego źródła i od odpowiedzialnego użytkownika. Do samochodów używanych spośród których możemy dokonać takiego wyboru, należą samochody poleasingowe. Przyjrzyjmy się im bliżej.

1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

2. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

3. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Jest kilka rodzajów aukcji, na których możemy nabyć samochody różnego rodzaju. Są aukcje windykacyjne, detaliczne, hurtowe, pracownicze, czy poleasingowe. Te ostatnie polegają na tym, że podczas nich sprzedawane są auta poleasingowe, czyli takie którym upłynął czas użytkowania w leasingu przez daną firmę. Przedsiębiorstwo leasinguje kolejne samochody, a te którym czas leasingu upłynął, są odprzedawane dalej. W przypadku aukcji, w odróżnieniu od licytacji, to sprzedający ma ostatnie zdanie i decyduje, czy przyjmuje ofertę kupującego. W przypadku licytacji kupno następuje z automatu. Samochód poleasingowy był z zasady używany od trzech do pięciu lat. W zależności od użytkującej go firmy ma bardzo różne przebiegi – od kilkudziesięciu, nawet do powyżej dwustu tysięcy kilometrów na liczniku. Jego podstawową zaletą będzie to, że ma on ściśle udokumentowaną historię ewentualnych napraw, jest on na bieżąco serwisowany przez autoryzowane punkty, a także – dzięki korzystnym formom jego nabycia – o kilkanaście procent tańszy niż jego odpowiednik kupiony na wolnym rynku. Taka oferta jest warta uwagi, pomimo tego, że opinie o tego typu autach są dość zróżnicowane. Warto się jednak im przyjrzeć indywidualnie, gdyż czasami można trafić na prawdziwe okazje za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Na rynku są dostępne bardzo różne modele aut poleasingowych. Możemy tu znaleźć: fiaty, ople, volkswageny, huyndaie, mercedesy, skody, audi czy citroeny – by wymienić tylko część z nich. W poszukiwaniu konkretnych marek warto zajrzeć do sieci, m.in. na stronę https://cararena.pl/, na której znajdziemy bardzo szeroką i cały czas rozbudowującą się bazę dostępnych samochodów poleasingowych. Przyjazna wyszukiwarka pozwoli nam błyskawicznie znaleźć nie tylko samochody osobowe, ale i dostawczaki, samochody ciężarowe, naczepy, autobusy, przyczepy, a nawet maszyny rolnicze, czy wózki widłowe. Samochód sprzedawany poprzez tę stronę ma gwarancję, że został obejrzany przez niezależnego rzeczoznawcę, a jego historia jest bez zarzutu. Można więc być przekonanym, że zakup na tym portalu jest ze wszech miar bezpieczny i wart polecenia. Świadczy o tym wielu zadowolonych klientów oraz kilkunastoletnia historia obecności na rynku firmy Car Arena.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Kupując auto poleasingowe warto pamiętać o tym, że kupujemy jednak samochód używany, często dość intensywnie. Nie zaszkodzi wizyta u mechanika oraz ogólnie rzecz biorąc – szczypta sceptycyzmu. Na szczęście zakup przez sprawdzoną oraz renomowaną platformę handlu takimi autami, daje nam zdecydowanie większą pewność, co do tego, że dołożono wszelkich starań, by ostateczna transakcja była satysfakcjonująca dla wszystkich stron. Dodatkowym atutem zakupu auta na Car Arenie może być np. możliwość uzyskania pomocy w otrzymaniu kredytu samochodowego – wystarczy skontaktować się w tym celu z doradcą on line lub telefonicznie. Pozwoli to nam na zawarcie jak najbardziej korzystnych umów i docelowo – zakup wymarzonego auta.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.