› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Co dalej z drogą nr 503? Władze rozmawiały z mieszkańcami

› bieżące ponad rok temu    22.02.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Co dalej z drogą nr 503? Władze rozmawiały z mieszkańcami fot. Konrad Kosacz

Kolejne etapy budowy drogi 503, najważniejsze rozwiązania i udogodnienia komunikacyjne, na co kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę podczas trwającej przebudowy i co czeka elblążan zamieszkałych wzdłuż drogi 503. Te gorące tematy poruszane były wczoraj podczas długiego, bo dwu i półgodzinnego, spotkania z mieszkańcami.

Prace przy drodze 503 realizujemy etapami. Zamknięcie całej drogi pozwoliłoby szybciej zakończyć przebudowę, ale skutkowałoby paraliżem komunikacyjnym miasta. Przystępując do prac na kolejnych odcinkach napotykamy na niespodzianki w ziemi, są to na przykład sieci, które nie istnieją na żadnych mapach. Dwa razy w trakcie budowy wzywaliśmy też saperów. Priorytetem Miasta jako inwestora jest utrzymywanie ruchu tramwajowego. Budowa posuwa się do przodu, ale w wypadku dróg jest tak, że aby było lepiej musi być najpierw trochę gorzej – przekonywał Adam Witek wiceprezydent Elbląga

Etapy budowy aż do jej zakończenia prezentował na mapach Roman Linkier wykonawca robót z firmy Eurovia. Do ciekawostek na pewno należeć będą udogodnienia na rondzie przy kościele Bożego Ciała, gdzie przygotowane zostaną łączniki, które pozwolą na bezpośredni wjazd z ulicy Robotniczej w ulicę Teatralną i z ulicy Robotniczej w Browarną.

Uwagi przekazane przez mieszkańców podczas spotkania to m.in. ciągłe mobilizowanie inżyniera kontraktu i wykonawcy by w trakcie przebudowy (najbliższe 1,5 roku) zapewnili przejezdne objazdy tak, by mieszkańcy jeździli po w miarę normalnych drogach, rozwiązać kwestię prawoskrętu z ulicy Stoczniowej w Pocztową, jak zrekompensować mniejsze obroty kupców przy przebudowywanej drodze oraz czy w na przejściach intensywnie użytkowanych przez pieszych nie rozważyć przejść podziemnych.

Projekt przebudowy DW 503 dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.

UM Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Czujny mieszkaniec
ponad rok temu 1
Na ostatnim spotkaniu z władzami miasta w dniu 21.02.2013r dotyczącym remontu drogi 503 mieszkaniec Elbląga zadał pytanie dyrektorowi ZKM Panu Orzech w obecności prezydenta p. Witek dlaczego nie zezwalał grupie referendalnej na promocję referendum na swoich obiektach i czy takie stanowisko będzie dotyczyć wszystkich opcji czyli, że zakaz obowiązuje wszystkich podobno ze względów bezpieczeństwa. Spotkanie było nagrywane przez elbląskie media. I co? Łże pan Panie dyrektorze? Czy też powieszenie plakatów na wiatach którymi Pan zarządza to samowola Prezydenta. Czy uzyskując informację z mediów o złamaniu prawa przez służby Prezydenta w tym zakresie zawiadomi Pan organy ścigania ? Czy prawo w Naszym mieście dotyczy jedynie mieszkańców? Chciano aby wskazać arogancję urzędującej władzy to jest właśnie ta arogancja. Grupa referendalna za powieszenie swojego plakatu dawno już by była w sądzie. Panie dyrektorze czekam na Pana decyzje. Informował mnie Pan publicznie na spotkaniu o Pana zakazie.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.