› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Chwila nieuwagi wystarczy, by doszło do tragedii. Kierowco! Zwolnij!

› policja 9 miesięcy temu    2.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Chwila nieuwagi wystarczy, by doszło do tragedii. Kierowco! Zwolnij!  fot. policja.pl

Noga z gazu! Pośpiech za kierownicą to bardzo zły doradca – radzą policjanci. Podają przykłady: na trasie Kętrzyn – Bartoszyce osobówka dachowała w przydrożnym rowie. Pasażer tego auta nie przeżył wypadku. W następstwie kolizji dwóch ciężarówek jedna z nich wjechała w bariery dźwiękochłonne i jej kierowca zginął na miejscu.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na śliskiej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania. Apelujemy również do pieszych o wzmożoną ostrożność na drodze. 

1 marca na drodze wojewódzkiej na trasie Kętrzyn – Bartoszyce, na wysokości Banaszek, doszło do wypadu drogowego. Z przekazanych informacji wynikało, że w pojeździe jest zakleszczona jedna osoba, natomiast druga leży poza pojazdem. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący VW Golfem po wyjechaniu z łuku drogi w prawo, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawą stronę drogi, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie pojazd dachował. Nieprzytomnego kierującego pojazdem mężczyznę po wydobyciu przez strażaków z wnętrza wraku przewieziono do szpitala. Niestety pasażer w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Na tym odcinku droga została całkowicie zablokowana. Zostały wyznaczone objazdy. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Oleccy policjanci zostali po południu poinformowaniu o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Olecka. Tam najpierw doszło do kolizji dwóch samochodów ciężarowych, po tym jak jeden z kierowców najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo przejazdu na drugim. W wyniku kontaktu pojazdów, jedna z ciężarówek uderzyła w bariery dźwiękochłonne. Kierujący tym autem 31-latek niestety zginął na miejscu. 33-letni kierowca drugiej ciężarówki został przesłuchany w sprawie tego zdarzenia. Wszystkie okoliczności wypadku są wyjaśniane przez śledczych.

Policja warmińsko-mazurska 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.