› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Chiptuning – czyli inwestycja w bezpieczną jazdę

› poradnik ponad rok temu    27.04.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Chiptuning – czyli inwestycja w bezpieczną jazdę

Tuningowanie samochodu może znacznie poprawić nie tylko wygląd auta. Pierwotnie zabieg ten skupiał się głównie na osiągach, a przede wszystkim poprawieniu parametrów silnika. Teraz zabieg ten znany jest przede wszystkim jako chiptuning i zyskuje coraz większą popularność.

Ten nowoczesny tuning kojarzyć się może przede wszystkim ze sportowymi autami. Nic bardziej mylnego. Chociaż faktycznie można z jego pomocą podrasować auto, to jednak na chiptuning decydują się też coraz częściej i kobiety, a także wszyscy ci, którzy chcą zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy dużym samochodem. Chiptuning doskonale się przy tym sprawdza. Osoby, które inwestują w ten sposób w swoje auto, szybko zauważają, że jazda wymaga znacznie mniej wysiłku, a nawet strome podjazdy nie sprawiają już większych problemów. Chiptuning to więc doskonały pomysł, żeby dodać mocy swojemu samochodowi rodzinnemu czy dużemu vanowi.

By jednak zabieg ten przyniósł faktycznie oczekiwane rezultaty, nie można zdawać się na amatorów. Przeciwnie, lepiej zapłacić więcej i swoje cztery koła powierzyć prawdziwym profesjonalistom. Ci najlepsi przy tym nie tylko posiadają fachową wiedzę, ale przede wszystkim dysponują stosownym sprzętem, a przy okazji również mają w swoim zakładzie nowoczesną hamownię. Hamownia jest rodzajem profesjonalnej stacji diagnostycznej, na której można bardzo dokładnie zrobić wszystkie podstawowe pomiary silnika. Hamownia nie tylko pomaga ustalić moc silnika, ale również i moment obrotowy. Nierzadko badanie pozwala też ocenić, co może być przyczyną osłabienia auta. Czasami samochody mają znacznie obniżoną moc z różnych powodów, a po usunięciu wykrytych usterek, auto zachowuje się na drodze o wiele lepiej. Chiptuning może jednak podrasować je jeszcze bardziej i sprawić, że niepozorne auto stanie się bardzo szybko prawdziwym pogromcą szos.

Profesjonalnych punktów, w których można przeprowadzić chiptuning w całej Polsce regularnie przybywa. Decydując się na zabieg w województwie pomorskim, warto zawczasu zajrzeć na stronę turboelita.pl.

Gdzie można wykonać chiptuning?

Ofertę TURBOELITA.PL wyróżnia przede wszystkim wysoka jakość świadczonych usług. Pracownicy turboelity nie tylko indywidualnie podchodzą do każdego auta. Przede wszystkim dokładnie sprawdzają je na hamowni, doradzają, tak planują prace, by tuning przyniósł najlepsze możliwe efekty, a jednocześnie poprawił komfort i bezpieczeństwo jazdy. Tym fachowcom spokojnie można zaufać, tym bardziej, że grono ich klientów stale się powiększa, a na tuning u nich decydują się miłośnicy samochodów już z całej Polski.

Jeśli jesteście z trójmiasta lub będziecie na wakacje w trójmiście sprawdzcie: chiptuning Gdańsk by TURBOELITA.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.