› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Braniewo. Pijany położył się na jezdni

› policja 9 miesięcy temu    14.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Braniewo. Pijany położył się na jezdni

Nietrzeźwy pieszy stracił siły i położył się na jezdni. Swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego w tym miejscu. Na szczęście zanim doprowadził do tragedii, zauważył go policjant jadący na służbę. Dzięki interwencji naczelnika braniewskiego wydziału kryminalnego nadkom. Jarosława Przyborowskiego, mężczyzna prosto z drogi trafił do policyjnej celi.

Każdy pieszy poruszający się poza obszarem zabudowanym ma obowiązek posiadania elementu odblaskowego oraz poruszać się poboczem. W przypadku jego braku korzysta z jezdni idąc lewą stroną drogi i jak najbliżej jej krawędzi. Pomimo coraz większej świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci wciąż ujawniają jednak pieszych, którzy nie noszą odblasków, niewłaściwie korzystają z drogi, a ponadto znajdują się na drodze pod działaniem alkoholu.

W podobnej sytuacji znalazł się nadkom. Jarosław Przyborowski Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Braniewie, który wieczorową porą w drodze do jednostki policji na trasie Braniewo - Bemowizna zareagował wobec nietrzeźwego pieszego bez elementów odblaskowych, leżącego na środku jezdni i zajmującego swoim ciałem dwa pasy ruchu. Nadkom. Jarosław Przyborowski przemieszczając mężczyznę z jezdni na pobocze, sam omal nie został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Funkcjonariusz wezwał policyjny patrol, aby zapobiec ewentualnemu zdarzeniu drogowemu z jego powodu.

Z uwagi na zmrok i stan nietrzeźwości mężczyzny policjanci doprowadzili go do policyjnej celi w celu wytrzeźwienia. Następnego dnia po wytrzeźwieniu 49-letni mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.

Pamiętaj !!!

Widzisz pieszego stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego? Poinformuj o tym policjantów! Być może ratujesz życie innych użytkowników drogi.

(ds/tm), Policja w Braniewie 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Leżak
9 miesięcy temu 1
Nadkomisarz to dzielny Chop! Pytel niech mu medal tera da!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.