› raporty |
ponad rok temu
12.06.2015 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 5 / 100% |
A A A |
Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z utratą płynności finansowej, czy brakiem funduszy na rozwój firmy. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty banków i zdecydować się na kredyt obrotowy lub inwestycyjny. Obecnie można takie zobowiązanie zaciągnąć korzystając z Internetu.
Kredyt dla firm to czasem jedyny sposób, aby znaleźć fundusze na nowe inwestycje i rozwój swojej działalności. Zdarza się też, że zaciągając takie zobowiązanie przedsiębiorca może uchronić się przed utratą płynności finansowej. W obecnych czasach, kiedy Internet towarzyszy nam niemal w każdej dziedzinie życia, również pożyczka w banku nie wymaga wizyty w placówce instytucji, a wniosek można złożyć online. Jakie są plusy takiego rozwiązania?
Wygodny i szybki sposób na otrzymanie środków
Największą zaletą kredytu online jest możliwość złożenia wniosku przez Internet. To idealna propozycja dla zapracowanych przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu w kolejkach bankowych. Instytucje te starają się stworzyć jak najatrakcyjniejszą ofertę, dlatego w razie pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego, przelewają pieniądze nawet w ciągu jednego dnia. Na szybką decyzję mogą liczyć np. klienci Idea Banku. Nie są to jednak jedyne zalety kredytów online przeznaczonych dla przedsiębiorców. Niewątpliwą zachętą jest ograniczenie formalności – bank nie będzie wymagał zaświadczeń z ZUS czy Urzędu Skarbowego. Warto przy tym wspomnieć, że cały proces składania wniosku, jak i wydawania decyzji odbywa się nie tylko szybko, ale również w bezpieczny sposób.
Różne kredyty na różne potrzeby
Przedsiębiorcy decydujący się na pożyczkę pieniędzy w banku mogą skorzystać z kilku dostępnych produktów, a ich wybór zależy od tego, na jaki cel zechcą przeznaczyć uzyskane w ten sposób fundusze. Kredyt inwestycyjny to zobowiązanie o dłuższym terminie, na wysoką kwotę i z określonym celem finansowania, dzięki któremu przedsiębiorstwo będzie się rozwijać i zwiększy swoją wartość materialną – może to być np. zakup patentów czy papierów wartościowych, a także inwestycje modernizacyjne oraz związane z uruchomieniem nowej działalności gospodarczej. Wykorzystanie otrzymanych środków trzeba w tym przypadku potwierdzić odpowiednimi dokumentami: fakturami VAT, rachunkami, itp. Kredyt dla firm nazywany obrotowym to z kolei pożyczka krótkoterminowa, trwająca zazwyczaj od 1 roku do 3 lat, pokrywająca bieżące potrzeby firmy związane z jej działalnością, czyli np. zakup materiałów do produkcji. Ponadto przedsiębiorcy mogą skorzystać z linii kredytowej na rachunku bankowym – jego kwota zwiększa saldo na koncie, a odsetki pobierane są tylko od wykorzystanej sumy.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |