› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Bolt wchodzi do Elbląga. Mamy więcej informacji

› biznes ponad rok temu    29.05.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Bolt wchodzi do Elbląga. Mamy więcej informacji fot. Artur Borkowski (archiwum Elblag.net)

Już 30 maja w Elblągu pojawi się konkurenyjna oferta dla wszystkich, którzy korzystają z tradycyjnych taksówek. Czy Bolt podbije nasze miasto przekonamy się w najbliższym czasie. Tymczasem firma organizuje spotkania informacyjne dla wszystkich kierowców, którzy planują rozpocząć współpracę z estońskim przedsiębiorstwem.

Jak informują organizatorzy, na spotkaniach zostaną wyjaśnione wszystkie wątpliwości, a uczestnicy otrzymają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. 

Pomożemy w pierwszych krokach z obsługą aplikacji Bolt 

– zapewniają. 

Spotkania będą organizowane w dniach od 28 do 31 maja 2019 r. w Centrum Nauki i Biznesu "Żak" przy Al. Grunwaldzkiej 2 w Elblągu (sala A4) w godzinach od 13.00 do 17.00.

Jak informują przedstawiciele firmy, rekrutacja dla współpracowników w Elblągu trwa cały czas. Czas pracy kierowców, którzy zdecydowali się podpisać umowę z Boltem, jest elastyczny. Nie ma wymogu minimalnej liczby przejazdów. Aby zarejestrować się w aplikacji, należy przedstawić komplet dokumentów, zawierających m.in. zaświadczenie o niekaralności i ważną polisę OC. Auto do przewożenia pasażerów musi być 5-drzwiowe, zadbane, w dobrym stanie wizualnym i technicznym. W celu cotygodniowego rozliczenia, kierowcy muszą prowadzić również działalność gospodarczą, bądź współpracować z licencjonowanym partnerem flotowym.  Pierwsi kierowcy rozpoczną przejazdy już 30 maja (czwartek).

Opłata startowa dla pasażera wynosi 4 zł, cena za kilometr to 1,30 zł oraz 0,25 gr za minutę. Aby móc zamówić przejazd, należy na smartfonie zainstalować aplikację Bolt. Istnieje możliwość sprawdzenia imienia kierowcy, a także marki i numeru rejestracyjnego samochodu. Wszystkie te dane, wraz z dokładną trasą przejazdu, zostają zapisane w aplikacji, co – jak zapewnaiją przedstawiciele firmy – wpływa na bezpieczeństwo pasażerów. Istotnym elementem aplikacji jest również możliwość wystawienia oceny kierowcy, aby poinformować innych użytkowników o tym, czy byliśmy zadowoleni z usługi.

Bolt jest największym europejskim konkurentem Ubera.

Bolt to estońskie przedsiębiortswo (zostało żałożone w sierpniu 2013 r. w Tallinnie przez Markusa Villiga), które stworzyło aplikację na smartfony (o takiej samej nazwie). Jej celem jest łączanie kierowców z pasażerami. Za jej pośrednictwem możemy zamówić i opłacić kurs. Już przed przejazdem mamy możliwość otrzymać informację, ile zapłacimy. Jak zapewniają pracownicy firmy, ceny mają być konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych korporacji taksówkarskich.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ er ce
ponad rok temu ocena: 33%  2
Kiedy firma typu Traffic Car?
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pick
ponad rok temu ocena: 0%  1
A w 2022 roku taksowki beda bez kierowcow ! W Elblagu ? Nie,......w Dubaju ! O ile bedzie tansza taksowka ? O 80 % ?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.