› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Bluetooth i zestawy GSM w Twoim samochodzie. Porady fachowca

› poradnik ponad rok temu    8.11.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A

W czerwcu 2012 roku zostały zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego. Między innymi za rozmowę przez telefon komórkowy w czasie jazdy, za co taryfikator przewiduje mandat w wysokości 300 zł i 5 punktów karnych. Skłoniło to wielu kierowców do poszukiwań najbardziej odpowiednich dla siebie zestawów głośnomówiących.

- Przed zakupem warto zastanowić się, czego oczekujemy od takiego urządzenia: czy ma ono nam tylko i wyłącznie zapewnić komfort rozmowy w czasie jazdy, pozwalając jednocześnie bez przeszkód prowadzić samochód, czy może dobrze byłoby, gdyby taki zestaw pozwolił nam na odtwarzanie muzyki bezpośrednio z telefonu, dzięki czemu nie musielibyśmy pamiętać o zabraniu z domu ulubionej płyty lub pendriva - mówi Krzysztof Pawłowski z firmy Autoradex.

Kolejnym częstym dylematem jest sposób montażu, pod względem którego zestawy głośnomówiące dzielą się na cztery rodzaje:

1. podłączony na stałe w instalację radiową (wersje z wyświetlaczami lub bez, radio wycisza się, podając dźwięk rozmowy przychodzącej i głos rozmówcy na głośniki, a po zakończeniu rozmowy wracając do odtwarzania muzyki)
2. przenośne urządzenie, zakładane najczęściej na osłonę od słońca nad głową kierowcy (nie wymaga żadnego montażu, ale podczas rozmowy przychodzącej trzeba ręcznie przyciszać radio, a dźwięk rozmowy słyszany jest tylko w głośniku urządzenia)
3. radiootwarzacz z wewnętrznym modułem Bluetooth (najlepsze rozwiązanie wyciszające dźwięk podczas przychodzącej rozmowy, pozwalające też na odsłuch muzyki bezprzewodowo bezpośrednio z telefonu, a jednocześnie nie wymagające skomplikowanego montażu jak w przypadku podpunktu pierwszego)
4. fabryczny zestaw głośnomówiący w wyposażeniu samochodu (archaiczne już dzisiaj rozwiązanie, wymuszające zakup dedykowanego uchwytu z obsługą i zasilaniem każdego nowego telefonu)

Każdy zestaw głośnomówiący, bez względu na sposób jego montażu, posiada funkcje mniej lub bardziej przydatne. Jedne mają wyświetlacz, na którym można podejrzeć, kto do nas dzwoni, sprawdzić zasięg sieci lub stan baterii w telefonie, inne mają jedynie mały sterownik od odbierania i kończenia połączeń. Wszystkie te możliwości są przydatne i wygodne, ale nie niezbędne.

- Najważniejszą funkcją, którą powinien mieć dobry zestaw głośnomówiący, jest możliwość aktualizacji oprogramowania - podkreśla Krzysztof Pawłowski z salonu Autoradex. - Czasami okazuje się to wręcz wymagane, szczególnie, kiedy użytkownik często zmienia aparaty telefoniczne lub ich soft.

Zaraz po zakupie, nowy zestaw głośnomówiący spisuje nam się świetnie z nowym telefonem, wziętym na okres np. rocznej umowy u operatora sieci GSM. Niestety, czas szybko leci, a szczególnie w branży elektronicznej. Po roku dostajemy kolejny telefon na kolejny rok, z nowym oprogramowaniem, z którym nasz zestaw głośnomówiący nie do końca chce współpracować. Czasami jest to tylko błąd podczas kopiowania kontaktów, czasem coś poważniejszego, np. każde połączenie jest zrywane dokładnie po pół minucie rozmowy. Wtedy przychodzi czas na aktualizację oprogramowania naszego zestawu głośnomówiącego, która to operacja pozwoli nam nadal cieszyć się wszystkimi dostępnymi funkcjami.

Firma Autoradex, jako autoryzowany instalator Nokia Car Kit, montuje zestaw głośnomówiący tej marki zgodnie z zaleceniami producenta. Nasi instalatorzy służą również fachową radą i pomocą dotyczącą wyboru i montażu zestawów głośnomówiących innych producentów, które  również mamy w ofercie.

- przykładowy koszt montażu zestawu głośnomówiącego, współpracującego z instalacją radiową (wyciszenie radia podczas nadchodzącego połączenia, głos rozmówcy w głośnikach) w samochodzie marki Skoda Octavia - do 120 PLN

AUTORADEX
sprzedaż, montaż, serwis

ul. Żyrardowska 83 D
82-300 Elbląg

tel/fax.: 55 611 43 00
e-mail: autoradex@autoradex.pl
www.autoradex.pl
Poniedziałek - piątek 10.00-18.00
Sobota: 10.00-15.00

Poniżej w galerii kilka przykładów montażu zestawów głośnomówiących.

---------------------------------------------------------- artykuł sponsorowany ------------------------------------------------------------

 • Bluetooth i zestawy GSM w Twoim samochodzie. Porady fachowca
 • Bluetooth i zestawy GSM w Twoim samochodzie. Porady fachowca
 • Bluetooth i zestawy GSM w Twoim samochodzie. Porady fachowca
ilość zdjęć 3 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.