| pokaż według |
Niemało szczęścia mieli podróżujący toyotą mieszkańcy wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Mężczyzna, w czasie jazdy zasłabł za kierownicą. Siedząca obok niego córka wykazała się niesamowitą przytomnością, natychmiast starając się odzyskać panowanie nad autem. Samochód wypadł z jezdni i uderzył w barierkę. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Oboje podróżujący zostali odwiezieni do szpitala na obserwację.
Do zdarzenia doszło dzisiaj (27 lipca), 10-20 minut przed przed godziną 14.00,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 27.07.2017 › | bieżące | ~ Marcin Mongiałło |
Policjanci z ruchu drogowego szukają świadków zdarzeń. Pierwsze z nich miało miejsce w dniu 14 lipca przy ul. Browarnej przed rondem im. Solidarności. Około godz. 11.00, kierujący samochodem dostawczym koloru białego uderzył w tył mercedesa i odjechał z miejsca zdarzenia.
Druga kolizja miała miejsce w dniu 17.07.2017 r. na parkingu sklepu Lidl przy al. Grunwaldzkiej ok godz. 18.30. Tam nieznany kierujący najechał na zaparkowaną toyotę yaris uszkadzając ją a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.
Osoby, które widziały kolizje... więcej ›
|
ponad rok temu › | 26.07.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Trwają roboty budowlane na ulicy Powstańców Warszawskich. Część ulicy zostanie kompletnie wyremontowana. Prace obejmują nie tylko układanie nowej nawierzchni, ale wymianę podkładu, układanie nowych krawężników i chodników. Niestety są one prowadzone jedynie na krótkim, około 50- metrowym odcinku pomiędzy ul. Zacisze a skrzyżowaniem z ul. Królewiecką. Termin ich zakończenia jest przewidziany na dzień 31 lipca.
W związku z pracami drogowymi, począwszy od 19 lipca zmieniono organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic... więcej ›
|
ponad rok temu › | 21.07.2017 › | bieżące | ~ Marcin Mongiałło |
Tyle nieprzychylnych opinii dotyczących kierowców elbląskich autobusów zamieszczaliście ostatnio, że muszę, przynajmniej niektórych z nich, wziąć w obronę – stwierdził jeden z naszych Czytelników w rozmowie telefonicznej z reporterem portalu elblag.net
Sprawa wydaje się drobna, ale, przynajmniej dla naszego rozmówcy, taką nie jest.
Jechałem dzisiaj, około godziny 12, przez ul. Królewiecką w stronę ul. Fromborskiej. Na przystanku stał autobus linii T2 [zastępuje czasowo tramwaj nr 2 – przyp.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.07.2017 › | bieżące | ~ Witold Chrzanowski |
Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na problem, który dotyczy podróżnych przemieszczających sie pociągami PKP Intercity, m.in. z Elbląga do Gdańska.
Wakacje. Ludzie jeżdżą. To tu, to tam. Na przykład z Elbląga do Gdańska. I na przykład pośpiesznym o 11.03. W klasie II zero wolnych miejsc. Kasjerka sprzedaje więc stojące. W składzie pociągu kilka wagonów pierwszej klasy. Pustych, jak na zdjęciu. Nie wpadli, bo to umysłowy wysiłek przekraczający zapewne ich intelektualne możliwości, aby zastąpić je wagonami drugiej klasy... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.07.2017 › | bieżące | ~ Marcin Mongiałło |
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował PAP, że zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, który wprowadzał nową opłatę paliwową. Projekt ten budził ogólny sprzeciw, i to nie tylko wśród zmotoryzowanych. Przecież od ceny paliw uzależniona jest cena na przykład produktów spożywczych.
Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli – powiedział PAP prezes... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.07.2017 › | bieżące | ~ Witold Chrzanowski |
Wiedeń postawił sobie za cel podwojenie udziału ruchu rowerowego w ciągu pięciu lat - do dziesięciu procent. Włodarze tego miasta zdają sobie sprawę, że oprócz lepszej infrastruktury potrzebne są również działania marketingowe. Chcą zachęcić mieszkańców, którzy jeszcze nie podróżują na co dzień rowerem, pokazując ile radości i pozytywnych emocji daje jazda tym środkiem transportu. Bardzo ważnym aspektem wpływającym na skuteczność tego typu działań są bez wątpienia kwestie finansowe.
W Wiedniu w... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.07.2017 › | bieżące | ~ Marcin Mongiałło |
O podwyżkach cen za obowiązkowe OC słyszeli już wszyscy. Mało kto jednak wie, że podrożał również… brak polisy! Dlaczego nie opłaca się ryzykować i czy są sposoby, by zapłacić mniej?
Bieżący rok przywitał kierowców drastycznym wzrostem cen za ubezpieczenie OC. Chociaż o podwyżkach było głośno jeszcze przed wejściem nowych przepisów, kierowcy nie przypuszczali, że tak boleśnie uderzą w ich domowy budżet. Większość właścicieli samochodów już musiało zmierzyć się z nową rzeczywistością. Rekordziści... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.07.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
W dniu 7 lipca od zdarcia starego asfaltu rozpoczęły się prace polegające na ułożeniu nowej nawierzchni na odcinku ul. płk. Stanisława Dąbka - od skrzyżowania z ul. Królewiecką do al. Józefa Piłsudskiego. Obecnie po tym odcinku drogowym powinniśmy poruszać się ze znacznie mniejszą prędkością, zachowując przy tym należytą ostrożność. W tym lub przyszłym tygodniu układana będzie nawierzchnia ścieralna. Wykonawcą prac jest przedsiębiorstwo AMP Consultatnt Artur Paź.
Prace budowlane są kontynuacją odnowy ulicy płk. Dąbka,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.07.2017 › | inwestycje drogowe | ~ Marcin Mongiałło |
Niestety w dalszym ciągu nie brakuje amatorów jazdy pod wpływem procentów. Takie sytuacje nierzadko kończą się tragicznie. Tym razem skończyły się także nieprzyjemnie, choć mogło być przecież znacznie gorzej.
W miejscowości Krosno policjanci z ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Tego samego dnia, innym zatrzymanym kierującym w stanie nietrzeźwości był mężczyzna jadący volkswagenem passatem.
Policjanci z ruchu drogowego wczoraj w trakcie kontroli drogowej natknęli się na 47-letniego rowerzystę, który... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.07.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
To wyglądało naprawdę bardzo groźnie. Dostawczy Fiat jednej z firm kurierskich uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego, który stał na poboczu drogi S22 – w pobliżu węzła drogowego Braniewo Południe.
Jak informuje portalbraniewo.pl, powołując się na bezpośrednich świadków wypadku, do którego doszło w środę o godzinie 5.40, kierowcy Fiata udało się opuścić rozbity pojazd jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych.
Braniewscy strażacy udzielili pomocy medycznej kierowcy pojazdu oraz zabezpieczyli miejsce... więcej ›
|
ponad rok temu › | 13.07.2017 › | bieżące | ~ Witold Chrzanowski |
Oto kilka wskazówek, które zamieszczamy w odpowiedzi na często zadawane pytania policjantom z ruchu drogowego. Pytania te trafiają do nich podczas różnego rodzaju festynów nt. bezpieczeństwa ale również w czasie codziennej służby. Odpowiadamy na nie tu, ponieważ dzięki temu informacja ta ma szansę dotrzeć do większej rzeszy zainteresowanych.
Rowerzysta ma pierwszeństwo przed skręcającym samochodem?
Kierowca, który skręca w drogę poprzeczną musi pamiętać o obowiązku przepuszczenia rowerzysty, który... więcej ›
|
ponad rok temu › | 12.07.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Sporo ostatnio piszecie o grzechach elbląskich kierowców – zarówno amatorów, jak i tych jeżdżących zawodowo. Pisaliście między innymi o kierowcy autobusu, który wyjeżdżał z zatoczki nie patrząc na to, że na wysokości jego pojazdu jest auto osobowe. Ja miałem jeszcze gorszy przypadek – mówi jeden z naszych Czytelników.
Wtorek, 11 lipca, około godz. 15.20. Z przystanku autobusowego na ulicy Królewieckiej rusza autobus. Kierowca pojazdu skręca w lewo, by włączyć się do ruchu, nie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 12.07.2017 › | bieżące | ~ Witold Chrzanowski |
Aby położyć kable zasilające tramwajowe przewody trakcyjne trzeba czasem użyć takiej maszyny. Wiertnica kierunkowa znajduje zastosowanie w celu wydrążenia tunelu pod naziemnymi przeszkodami. Jej użycie oszczędza zarówno czas, jaki i pozwala zachować w stanie nienaruszonym drogi, chodniki oraz przeszkody naturalne znajdujące się na powierzchni. Prace związane z użyciem wiertnicy kierunkowej są bezpośrednio związane z przebudową budową torowiska i trakcji tramwajowej w ciągu ul. Grota Roweckiego i ul. 12 Lutego w Elblągu (kosz ogółem:... więcej ›
|
ponad rok temu › | 11.07.2017 › | bieżące | ~ Marcin Mongiałło |
Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych złożony przez grupę posłów PiS zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Wysokość podatku ma wynosić 20-25 groszy na litrze. To oznacza podwyżkę w granicach 5 proc. na litrze benzyny.
Podwyżka będzie dotyczyła także ropy i gazu. Rząd szacuje, że nowy podatek przyniesie 5 mld zł wpływów do budżetu, z czego połowę otrzymałby Fundusz Dróg Samorządowych, a drugą połowę Krajowy Fundusz... więcej ›
|
ponad rok temu › | 10.07.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
W związku z budową nowego torowiska w ciągu ulic 12 Lutego i gen. S. Grota – Roweckiego, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu przygotował 3 warianty zmian w elbląskiej komunikacji miejskiej, związanych z realizacją tej inwestycji.
W sondażu można wziąć udział poprzez stronę internetową www.zkm.elblag.com.pl, a także poprzez papierowy arkusz, dostępny w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2.
Co ważne - każdy z przedstawionych wariantów stanowi określoną całość. Cechą wspólną każdego z wariantów... więcej ›
|
ponad rok temu › | 10.07.2017 › | inwestycje drogowe | ~ Informacja prasowa |
Nikt tak dobrze nie zrozumie grzesznika jak sam grzesznik. Dlatego też o winy popełniane przez elbląskich kierowców zapytaliśmy samych zmotoryzowanych. Mieli oni dużo do powiedzenia, oj dużo. Zarzuty (można je także nazwać: „biciem się w piersi”) powtarzały się, więc wybraliśmy tylko cztery wypowiedzi.
Sam tego rygorystycznie przestrzegam, dlatego denerwuje mnie to szczególnie u początkujących kierowców, którzy nagminnie „olewają” ten przepis. Chodzi mi o brak sygnalizowania zamiaru zjazdu z ronda... więcej ›
|
ponad rok temu › | 10.07.2017 › | bieżące | ~ Witold Chrzanowski |
Sejm uchwalił dziś (7 lipca) nowelizację Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia pozwalającą płacić mandaty kartą płatniczą. Według MSWiA zmiany mogą „w istotny sposób” zwiększyć ściągalność mandatów.
Obecnie przepisy przewidują trzy rodzaje mandatów: kredytowany, zaoczny i gotówkowy. Na osoby stale mieszkające w Polsce nakładane są dwa pierwsze, co skutkuje tym, że za każdym razem muszą dokonać wpłaty na wskazany rachunek bankowy. Często wiąże się to także z koniecznością opłaty na... więcej ›
|
ponad rok temu › | 07.07.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
5 lipca około godziny 19.15 na ul. płk. Dąbka doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala w celu wykonania badań.
Młody mężczyzna kierujący toyotą yaris jechał ulicą płk. Dąbka w kierunku centrum Elbląga. W tym samym czasie zielone światło miała kobieta wyjeżdzająca fiatem doblo z ulicy Brzozowej. Wjechała na skrzyżowanie. Kierowca toyoty yaris nie zauważył czerwonego światła i także znalazł się na skrzyżowaniu, doprowadzając do kolizji. Na miejsce... więcej ›
|
ponad rok temu › | 05.07.2017 › | bieżące | ~ Marcin Mongiałło |
Kolejne trzy elbląskie ulice zostaną kompleksowo wyremontowane w ramach programu tzw. weekendowych napraw dróg, który jest realizowany dzięki współpracy naszego miasta z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej, który opracował diagnozę stanu technicznego wybranych odcinków dróg oraz zaproponował specjalne mieszanki mineralno-asfaltowe dla poszczególnych warstw konstrukcji jezdni, z wykorzystaniem specjalnych siatek przeciwspękaniowych, które mają za zadanie dodatkowo... więcej ›
|
ponad rok temu › | 05.07.2017 › | inwestycje drogowe | ~ Marcin Mongiałło |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |