› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Bezpieczna flota firmowa

› poradnik ponad rok temu    14.03.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Bezpieczna flota firmowa

Firma, w której istotną rolę odgrywają samochody boryka się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest ubezpieczenie. Aby uniknąć czasochłonnego i często męczącego sprawdzania ofert wszystkich ubezpieczycieli warto skorzystać z usług biura pośredniczącego. Na co zwrócić uwagę wybierając OC dla firmowej floty?

Główną zaletą biur lub brokerów ubezpieczeń jest oszczędność czasu, a także dokładna analiza potrzeb naszej firmy. Dzięki zestawieniu kilku najkorzystniejszych ofert będziemy w stanie wybrać ubezpieczenie najlepiej odpowiadające profilowi, a także eksploatacji samochodów.

Istotne kwestie

Po pierwsze najlepszym rozwiązaniem będzie jednorazowe ubezpieczenie dla całej floty, niż dla każdego samochodu osobno. W takiej usłudze zawarte są m.in. OC, autocasco, NNW kierowcy oraz pasażerów, zieloną kartę, assistance, ubezpieczenie od utraty wartości pojazdu (GAP), a także ubezpieczenie szyb, dodatkowego wyposażenia czy pomoc prawną przy dochodzeniu odszkodowania. Drugą kwestią jest ubezpieczyciel – warto wybrać takiego, który ma doświadczenie w ubezpieczaniu samochodów wykorzystywanych do celów zarobkowych. Od przeznaczenia auta oraz ilości samochodów we flocie zależy wysokość składki i decydując się na usługę u jednego ubezpieczyciela mamy możliwość negocjacji tej kwoty. Ponadto ubezpieczenie całej floty w jednej firmie pozwala także śledzić poszczególne zdarzenia drogowe i związane z nimi należyte odszkodowania. Takie usługi oferuje np. firma Fleets Compare.

Więcej niż ubezpieczenie

Jak wiadomo, samochody firmowe przemierzają tysiące kilometrów i w związku z tym bardziej narażone są na wszelkie zdarzenia. Na drodze może wydarzyć się wszystko: nieszczęśliwy wypadek, niekorzystne warunki atmosferyczne czy też osoby specjalnie prowokujące stłuczki. W przypadku aut firmowych nie można pozwolić sobie na tego typu sytuacje, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kamer, które rejestrują przebieg zdarzeń. Jest niezwykle pomocne przy rozstrzyganiu winy i wypłacie ewentualnego odszkodowania. Tego typu rejestrator video może nagrywać nie tylko obraz, ale i dźwięk, a ponadto dysponuje modułem GPS, określającym pozycję auta.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.