› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Bezpieczna droga do szkoły. Policjanci kontrolowali autobusy i samochody

› bieżące ponad rok temu    12.03.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Bezpieczna droga do szkoły. Policjanci kontrolowali autobusy i samochody

Policjanci z elbląskiej drogówki prowadzili wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Kontrolowano podczas nich autobusy dowożące dzieci do szkół ale i rodziców, którzy samochodami przewożą swoje pociechy pod elbląskie szkoły. Policjanci sprawdzali, czy najmłodsi siedzą w fotelikach ochronnych oraz czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

109 skontrolowanych pojazdów w tym 7 autobusów przewożących dzieci do szkół to wynik poniedziałkowych działań policji. W dwóch przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu. W 5 przypadkach natomiast, dzieci nie były przewożone w fotelikach ochronnych. Kontrole odbywały się w okolicach elbląskich szkół podstawowych. Policjanci przypominają, że za brak fotelika ochronnego kierowca otrzymuje 6 pkt. karnych oraz mandat w wysokości 150 zł. Brak zapiętych pasów bezpieczeństwa skutkuje 2 punktami oraz 100 złotową grzywną. To jednak nie przewidziane przez prawo kary a względy bezpieczeństwa powinny być wyznacznikiem stosowania w autach tego typu elemantów ochronnych. Każde zderzenie nawet przy niedużej prędkości może mieć tragiczne skutki w momencie, gdy nie jesteśmy przypięci pasami. I to właśnie jest główny wyznacznik ich zapinania.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.