› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Będzie więcej miejsc na parkingu przy Szpitalu Wojewódzkim. Czy to koniec męki kierowców?

› bieżące ponad rok temu    17.02.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 9 ocen 21 / 76%
A A A
Będzie więcej miejsc na parkingu przy Szpitalu Wojewódzkim. Czy to koniec męki kierowców? fot. Konrad Kosacz

Dobra wiadomość dla wszystkich zmotoryzowanych. Już niedługo skończą się męki kierowców, którzy udają się do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. 12 lutego br. przetarg na dzierżawcę miejsc parkingowych został rozstrzygnięty. Miejsc parkingowych ma być więcej.

Sytuacji jaka panuje pod Szpitalem Wojewódzkim nie trzeba opisywać. Czy to w godzinach szczytu, czy poza nimi, parking przed głównym wejściem jest zastawiony co do centymetra. Kierowcy pozostawiają auta wszędzie – począwszy od miejsc parkingowych, przez chodniki a kończąc na trawnikach. Bardzo często zdarzały się tutaj zarysowania i kolizje, co jeszcze bardziej podnosiło nerwy zmotoryzowanych.

Ten bardzo poważny problem był oczywiście znany dyrekcji szpitala. Niestety, koszty związane z przebudową całego placu są olbrzymie, więc postanowiono wyłonić w drodze przetargu dzierżawcę całego terenu przed Szpitalem. Okazało się, że został on rozstrzygnięty 12 lutego br. Tomasz Kubacki, Kierownik Sekcji Inwestycji i Remontów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego odpowiedział niezwłocznie na nasze zapytanie:

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych przed budynkiem przychodni Szpital ma zamiar utworzyć wydzielone strefy parkingowe jak również wybudować nowy parking na 74 miejsca przy ul. Kościuszki. W związku z tym, że tego rodzaju inwestycja jest bardzo kosztowna Szpital od dłuższego czasu poszukiwał dzierżawcy terenu, który w zamian za instalację systemu szlabanów, bileterek, kas, monitoringu oraz budowę miejsc parkingowych obejmie teren w dzierżawę. W tym celu 27.01.2014 r. ogłoszono przetarg na dzierżawę miejsc parkingowych. Przetarg został rozstrzygnięty 12 lutego br.

Wygrała go firma, która jest liderem w świadczeniu tego typu usług na rynku polskim. Na dzień dzisiejszy Szpital wraz z wykonawcą są na etapie uzgadniania projektu organizacji ruchu i stref parkingowych. Po tym etapie nastąpi podpisanie umowy. Od tego momentu dzierżawca będzie miał 3 miesiące na wydzielenie stref parkingowych i ich wyposażenie w niezbędny sprzęt. W następnym etapie dzierżawca jest zobowiązany do budowy nowego parkingu.”


Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się, że jeden z najpoważniejszych problemów odwiedzających Szpital Wojewódzki wreszcie zostanie rozwiązany.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ja
ponad rok temu ocena: 0%  9
do j.k. wiesniakiem to ty jestes ludzie z okolic jezdza i tak lepiej niz te matoly z eg nie robia tylu wypadkow. Skoro ludzie przyjezdaja z okolic do szpitala to musza gdzies zaparkowac
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
ponad rok temu ocena: 0%  8
Ciekawe, czy będzie płatny również dla pracowników.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ j.k.
ponad rok temu ocena: 0%  7
Wystarczy wieśniaków nie wpuszczać. Takich jak ten nizej i innych nebrasek gmb i gnd no to miejsce będzie.
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zooo logik
ponad rok temu ocena: 20%  6
narmalne to so wiocha ni miastecko
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu ocena: 50%  5
Jakos na platnej strefie parkingowej ludzie nie parkuja. Dlaczego? Poniewaz zaluja wrzucic pare zlotych za parking, a pozniej placza ze samochod porysowany.
odpowiedz oceń komentarz 6 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiedy będzie lepiej - lepiej już było
ponad rok temu ocena: 56%  4
Czemu Elbląg jest biednym, prowincjonalnym miastem? Bo "cieszymy" się, że za parkowanie samochodu w swoim mieście możemy płacić firmom, które są liderem w świadczeniu takich usług na rynku polskim, że gdy korzystamy z komunikacji miejskiej zarabiają firmy z Warszawy i z Niemiec itd, itd.
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 63% 3
co do komunikacji miejskiej, miales alp i pka, syf jak cholera, nic nie inwestowali w tabor to nie dziw sie ze inne firmy przebily ich oferte
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 62%  2
nie wiem czy jest z czego się cieszyć - teraz napewno parking będzie płatny
odpowiedz oceń komentarz 8 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wojtekpz
ponad rok temu ocena: 38% 1
wszędzie wyciągają łapy po kasę....
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.