› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Będzie bezpieczniej na Fromborskiej i Ogólnej? Radni zainterweniowali

› bieżące ponad rok temu    1.06.2015
Paweł Makowski
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Zdjęcie poglądowe, stanowi wyłącznie ilustrację do artykułuZdjęcie poglądowe, stanowi wyłącznie ilustrację do artykułu fot. elblag.net

O tym, że stan niektórych miejskich ulic pozostawia wiele do życzenia, radni już wielokrotnie mówili podczas kolejnych sesji Rady Miasta. Ich remont podyktowany jest przede wszystkim bezpieczeństwem uczestników ruchu. Także podczas ostatniej sesji Rady podniesiona została kwestia bezpieczeństwa na drodze. Tym razem zwrócono uwagę na ul. Ogólną i problem ze znajdującą się na niej sygnalizacją. To jednak nie jedyny temat, zdaniem radnych wart uwagi.

Tylko w roku 2014 na terenie Elbląga i okolic doszło do prawie 220 wypadków, w których śmierć poniosło 15 osób a prawie 300 zostało rannych. Tym bardziej w roku obecnym należy zwrócić szczególną uwagę na stan dróg i infrastruktury drogowej. Małgorzata Adamowicz podczas ostatniej sesji Rady Miasta wnosiła o pozostawienie sygnalizacji przy ul. Fromborskiej i Ogólnej włączonej przez 24 godziny na dobę. Dlaczego? Jak umotywowała swoją interpelację?

Skrzyżowanie to jest bardzo niebezpieczne. To taka swoista furtka, umożliwiająca dalszą jazdę ul. Fromborską. Jadąc po niej duża liczba kierowców próbuje bić rekordy prędkości. Wyłączenie wspomnianej sygnalizacji po godz. 18:00 i w dni wolne, świąteczne jest uciążliwe dla pieszych i rowerzystów, którzy dość dużymi grupami zmierzają do ogródków działkowych.

Temat ul. Ogólnej podjął również radny Wojciech Karpiński, który pytał, czy jest możliwa regulacja oświetlenia w ciągu wspomnianej drogi. Zwracał uwagę na to, iż w obecnej sytuacji sygnalizacja stwarza zagrożenie:

Chodzi o ciąg ul. Ogólnej. Czy jest możliwa regulacja oświetlenia ruchu drogowego, eliminująca refleksy, utrudniające obserwację świateł? Sam wielokrotnie miałem taką sytuację, że zatrzymałem się za samochodem, stojącym na światłach i nie widziałem dokładnie, które światło jest aktualnie zapalone.

Radny pytał również, czy rozważana była kwestia gruntownego remontu ul. Lubelskiej i skomunikowania jej z ul. Ogólną:

To z pewnością ułatwiłoby poruszanie się mieszkańców w tym rejonie.

- wyjaśniał. Prezydent Witold Wróblewski nie odniósł się do żadnej ze wspomnianych kwestii, podnoszonych przez radnych. Jeszcze przed udzielaniem odpowiedzi na wnioski, zapytania i interpelacje zastrzegł, że w przypadku złożoności problemu, zamiast wyjaśniać sprawę na Radzie, przyjrzy się jej bliżej i po przeanalizowaniu wszystkich ewentualności podejmie stosowne działania. Czy tak będzie i tym razem? Kiedy problem zostanie rozwiązany? Do sprawy jeszcze powrócimy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 0%  2
Jak dla mnie światła po godzinie 18 są zbędne na tym odcinku drogi, i zamiast zwalać winę na kierowców którzy biją rekordy ( po 18 żadnego takiego nie spotkałem) należałoby sprawdzić czy każdy kierowca zna przepisy (chodzi tu o znajomość znaku ''ustąp pierwszeństwa''
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ksamol
ponad rok temu ocena: 0%  1
Światła na skrzyżowaniu Ogólnej i Fromborskiej powinny być zlikwidowane. Tylko powodują niepotrzebne zastoje w ruchu drogowym. Jak fajnie tam się jezdzi w niedzielę kiedy są wyłączone i jakoś nikt tam samochodami nie szaleje z tego powodu. Niebezpiecznie to jest dalej w stronę Łęcza. Tam idioci za kółkiem pokazują ,,klasę".
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.