› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Bajka o Dziurze i jej koleżankach (historia z życia wzięta)

› bieżące ponad rok temu    20.01.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 12 ocen 26 / 85%
A A A
Bajka o Dziurze i jej koleżankach (historia z życia wzięta) fot. Dawid Chorąży

Za siedmioma ulicami, za siedmioma blokami, na skrzyżowaniu Broniewskiego i Ogólnej, żyła sobie Dziura. Jej osoba potrafiła poruszyć nerwy nawet najbardziej spokojnych kierowców. Spotkanie z nią najczęściej kończyło się używaniem, jakże niezwykłych, kwiecistych epitetów z małą domieszką słów powszechnie uważanych za wulgarne.

Dziura na skrzyżowanie Broniewskiego z Ogólną przeprowadziła się tak naprawdę nie wiadomo kiedy. Jej stary znajomy, zwą go Asfalt, przeniósł się na nowe ulice dróg 503 i 504, zostawiając dla niej całkowicie nową lokalizację. Czy na pewno nową? Była tu już parę lat temu, lecz sukcesywnie komornik „Drogowcy & Partnerzy” skutecznie dokonywali eksmisji. Dziura jednak nie daje za wygraną i raz po raz wraca na „stare śmieci”.

Dziura jednak nie zawsze była tak okazała, jak dziś. Zaczynała od maleńkiej przerwy, by po kilku latach deszczów, mrozów i dużej ilości samochodów tędy przejeżdżających, wyrosnąć na Dziurę z krwi i kości (a raczej z wody i rozrzuconych kamyków wokół). Stopniowo powiększała swój zasięg, siejąc postrach wśród sąsiadów. Szczególnie dała się we znaki Kierowcom, którzy, chcąc nie chcąc, ciągle do niej „wpadają”. Ona ripostuje, że po prostu jest towarzyska i lubi gości, a fakt, że jej posesja leży idealnie na wierzchołku łuku ulicy nie ma tu żadnego znaczenia.

Kilkukrotnie Dziurę próbowano przepędzić. „Drogowcy & Partnerzy” na początku postawili na jej terenie ładny, metalowo-plastikowy słup. Stopniowo znikał. Na początku zainteresował się nim kwiat polskiej młodzieży, który, ku uciesze swoich współbraci, potraktował go jako worek treningowy. Metalową podstawę dziś zapewne znajdziemy na jednym ze złomowców. Była dość ciężka, więc zapewne na jedno piwo wystarczyło.

W międzyczasie jeden z Kierowców odwiedził Dziurę w bardzo efektownym stylu. Musiała interweniować Policja ze względu na fakt, że passat pojechał dalej, lecz jego koło postanowiło zabawić dłużej u Dziury.

Zdecydowano o postawieniu kolejnego pachołka, tym razem w pełni plastiko-podobnego. Od tamtego czasu Dziura żyje sobie w najlepsze, coraz bardziej poszerzając zasięg swojej posesji. Wkrótce kierowcy, aby do niej nie wpadać, będą musieli zjeżdżać na sąsiedni pas ruchu.

Warto wspomnieć, że Dziura ma mnóstwo koleżanek, które uaktywniły się zwłaszcza po okresie pseudo-zimowym. Na szczęście Drogowcy mają mało Partnerów, więc proces egzekucyjny potrafi trwać w nieskończoność.

A morał z tej bajki jest prosty – kto dziury nie omija, ten zęby (i zawieszenie) wybija. A teraz drogie dzieci – pora spać. Obyśmy się obudzili w świecie już bez Dziur.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Janos
ponad rok temu ocena: 0%  12
"passat pojechał dalej, lecz jego koło postanowiło zabawić dłużej u Dziury". Od dawna wiadomo, ze pasaty są nic nie warte.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WON
ponad rok temu ocena: 67%  11
A kiedy w Polsce naucza sie wykonywac solidnie studzienki?Pewnie nigdy bo po co?Taka jest metalnosc Polaka i to sie nigdy nie zmieni.
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jamaleg
ponad rok temu ocena: 50%  10
Pieniazki sa , ale nie na takie glupoty jak dziury w drogach . Co innego gdyby ta ulica nalezala do plebana wtedy miasto co roku by ja naprawialo a tak to kasiorka poszla na wiezyczke i latania nie bedzie .
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ l
ponad rok temu ocena: 50%  9
czy ten słupek nie powinien stać przed dziurą? Wczoraj o mało w nią nie wjechałam, bo stała z tyłu.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kiler
ponad rok temu ocena: 50%  8
A Warszawska w strone Radomskiej to jak pole kartofli po wykopkach a to przeciesz glowna wylotowka na Gdansk. Od nipamietnych czasow niudolnie naprawiana. W koncu czas na kapitalny remont ale oczywiscie nato niema pieniedzy.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 50% 7
pieniądze poszly na wiceprezydentow. brak pieniędzy na ulice i chodniki. trzeba oplacac nieudacznikow z rady miasta ,prezydenta i wiceprezydentow
~ Normalny
ponad rok temu ocena: 27%  6
Ludzie, w Elblągu są poważniejsze problemy.
odpowiedz oceń komentarz 3 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nwo
ponad rok temu ocena: 67% 5
Każdy ma jakieś problemy akurat ludzi zmotoryzowanych dziury są problemami, niszczymy sobie auta, próbując ominąć jedną wielką wpieprzamy się w inne małe... ale owszem są poważniejsze problemy... każdy ma problemy... każdy ma swoje.
~ gru
ponad rok temu ocena: 0%  4
Nic z podstawy na złomowcu nie dostaną bo jest akurat z ciężkiej gumy
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 63%  3
A na Konopnickiej od strony Piłsudskiego jakie lochy są...
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ misia
ponad rok temu ocena: 73%  2
artykuł kapitalny ;D
odpowiedz oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 71%  1
ta dziura jest juz tam prawie dwa miesiace, gamonie zamiast ja zalatwac to stawiaja tam tylko slupki. Jkis czas temu stal tam taki metalowy slup widzialem wtedy dwa przypadki jak samochody skrecajace w ogolna o ten slupek otarly. ciagle tam ktos wpada kolem w ta dziure. Czy w tym pipeprzonym UM nie ma departamentu od drog i mostow? co robia te nieroby i za co biora moje pieniadze? A tak wgole to na calej ogolnej polozono fatalnej jkosci asfalt i ulica nadaje sie kilku miejscach do remontu. za ten stan rzeczy odpowiada wrobel razem ze lonina wszak to oni odbierali i przecinali wstegi w 2006 rooku
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.