› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Awaria samochodu na drodze – jak sobie poradzić?

› poradnik ponad rok temu    1.12.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 5 / 100%
A A A
Awaria samochodu na drodze – jak sobie poradzić?

Posiadanie nowoczesnego samochodu to dla wielu osób powód do dumy. Takie auta są nie tylko o wiele wygodniejsze, ale i jazda nimi jest przyjemniejsza, do tego oferują wyższy poziom bezpieczeństwa.

W wielu przypadkach awaria takiego pojazdu wiązać się będzie z koniecznością wezwania fachowca. Niestety, nowoczesne pojazdy nader często ulegają awariom, których szybka i samodzielna eliminacja na drodze nie jest możliwa. O ile koło wymienić możemy bez pomocy osób trzecich, to naprawa komputera sterującego silnikiem czy jednego z systemów bezpieczeństwa wymagać będzie o wiele większej wiedzy. Jak więc radzić sobie z awariami na drodze?

 

Assistance

 

Godnym polecenia rozwiązaniem z którego korzysta coraz więcej osób, jest kalkulator ubezpieczeń OC i AC, np. www.rankomat.pl. Decydując się na zakup polisy za pomocą tego narzędzia często możemy bezpłatnie, lub po bardzo atrakcyjnej cenie, wykupić również pakiet z Assistance. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pokonują wiele kilometrów po drogach naszego kraju. Awaria na autostradzie wymagać będzie najczęściej konieczności wezwania lawety oraz naprawy naszego auta w specjalistycznym warsztacie — a Assistance jest w stanie nie tylko obniżyć koszty takiej usługi, ale również zdecydowanie ją przyspieszyć. Nie każda awaria samochodu, jak wspomnieliśmy na początku, jest możliwa na miejscu. Jednak nie zawsze zakup Assistance jest wskazany. Jeśli naszą jedyną trasą pokonywaną każdego dnia jest przejazd z domu do pracy na odcinku kilku czy kilkunastu kilometrów, to zazwyczaj możliwe jest skorzystanie z usług osób znajomych czy lokalnych mechaników, którzy za przywrócenie auta do sprawności nie policzą nam kolosalnych kwot, a holowanie będzie możliwe nawet w ciągu kilkunastu minut.

Koszty awarii na drodze

W zależności od rodzaju awarii oraz konieczności holowania pojazdu, koszty naprawy wynoszą zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Oczywiście im bardziej skomplikowane uszkodzenie pojazdu, tym naprawa będzie droższa. Idealnym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z wariantu zabezpieczającego nas na wypadek takiej awarii — może to być samodzielne ubezpieczenie. Warto zorientować się, jak wygląda sytuacja jeszcze przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej. Często decydując się na zakup takiej polisy w pakiecie, na przykład z OC czy ubezpieczeniem na życie, możemy liczyć na bardzo atrakcyjne zniżki, sięgające rzędu kilkudziesięciu procent.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Aleks
ponad rok temu ocena: 0%  1
Tylko assistance! Nie ma sensu prosić się o pomoc kolegi, szukać lawety po nocy, nawet bawić w ubepieczalnie. Korzystam ze startera, kilka razy już mi pomogli, tym bardziej ze jezdze starym, zdezelowanym autem....
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.