› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Awaria samochodu? Gdzie szukać pomocy?

› poradnik ponad rok temu    5.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Awaria samochodu? Gdzie szukać pomocy?

Awaria samochodu zawsze jest czymś nieoczekiwanym i nieplanowanym. Jeśli dochodzi do niej w trasie i nie masz szans na samodzielne doprowadzenie samochodu do warsztatu, koniecznie skorzystaj z pomocy drogowej, która zapewni ci bezpieczny transport samochodu. Ważne bowiem, aby jego ściągnięcie z trasy nie powodowało zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Co potem? Potem pojawia się pytanie: samodzielna naprawa, warsztat samochodowy czy autoryzowany serwis. 

 1. Samodzielna naprawa vs warsztat samochodowy
 2. Autoryzowany serwis - dlaczego warto?

Samodzielna naprawa vs warsztat samochodowy

Miłośnicy mechaniki z częścią awarii oczywiście są sobie w stanie samodzielnie poradzić. Wystarczy zakup odpowiednich części, narzędzi i trochę miejsca w garażu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet drobna z pozoru awaria może mieć poważniejszą przyczynę. Do jej zdiagnozowania potrzebna jest często większa wiedza, którą posiadać może już tylko osoba zajmująca się zawodowo diagnostyką, jak i naprawą samochodów. Warsztat należy również wybierać z pewnym dystansem. Warto, aby było to sprawdzone, a nie przypadkowe miejsce. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie najpierw opinii o warsztacie, a dopiero później oddanie tam samochodu.

Autoryzowany serwis - dlaczego warto?

Opel serwis, podobnie jak autoryzowane serwisy obsługi pojazdów (ASO), oferuje kompleksową opiekę nad samochodem. Oddanie samochodu do ASO to rekomendowany przez wszystkich producentów sposób naprawy ewentualnej awarii. Dlaczego? Ponieważ serwis autoryzowany jest niejako zobowiązany do utrzymania najwyższych standardów obsługi, wykorzystania najlepszych materiałów, oryginalnych części zamiennych. Co ważne, samochodem zajmują się fachowcy wyspecjalizowani w obsłudze pojazdów tej konkretnej marki. Serwisowanie samochodu w ASO to gwarancja szybkiej i profesjonalnej diagnostyki i naprawy, która zajmuje z reguły mniej czasu niż w przypadku zwykłego warsztatu.

W ten sposób buduje się również pozytywną historię serwisową, która ma znaczenie na przykład, gdy właściciel postanowi sprzedać samochód. Nabywcy dużo chętniej kupują samochody, co do których mają pewność, że są wyposażone wyłącznie w oryginalne części, nie było w nich dokonywanych żadnych wątpliwych przeróbek. Oryginalne części są oczywiście nieco droższe od zamienników (ale od tych naprawdę dobrych dzieli je niewielka różnica cenowa), natomiast są zdecydowanie lepszej jakości i - co ogromnie ważne - wyróżniają się wyższą wytrzymałością. W perspektywie kilku lat mogą się więc okazać rozwiązaniem jednak tańszym, a na pewno bezpieczniejszym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.